ManşetLigler

Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda anlamlı mesaj: Çocuk Felcine Son

Oturarak Voleybol 1. Ligi Türkiye Şampiyonası Ankara’da başladı. Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde voleybol antrenörü olarak görev yapan İzmirli Barış Ayaz’ın kurucusu olduğu Nizip Paralimpik GSK Oturarak Voleybol takımı başarılı geçen sezonun sonunda Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı. 1 Temmuz’da Ankara’da başlayan Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası maçlarında kulüp başkanı Barış Ayaz’ın takımı Nizip Paralimpik GSK sahaya Çocuk Felcine Son – End Polio Now tişörtleriyle çıktı.

İstanbul Caddebostan Rotary Kulübü ile Nizip Paralimpik GSK arasındaki dostluk ve işbirliği sonucu farkındalık yaratmak, çocuk felci aşılamasına dikkat çekmek için Nizip Paralimpik GSK Oturarak Voleybol Takımı maçlar öncesinde salona Çocuk Felcine Son – End Polio Now yazılı tişörtleri giyerek çıktı. Takım, hastalığın dünyadan silinmesine çok az kaldığını ifade eden el işaretini yaparak izleyenleri çocuk felci aşılamasına destek vermeye davet etti.

1988 yılında dünyada çocuk felci vakası görülme sıklığı yıllık 350.000 kişi iken 2021 yılının ilk çeyreğinde sadece Afganistan ve Pakistan’da birer vaka tespit edildi. Dünya, 33 yıldır verilen mücadele sonunda artık Çocuk Felci hastalığını silmeye çok çok yakın. Dünyanın geri kalanında olduğu gibi Türkiye’de de Rotary kulüpleri 7 odak noktasındaki hizmetlerinin yanında her dönem Çocuk Felcine Son diyerek projeler ve etkinlikler yapmaya devam ediyor ve hastalığın silinmesinde Rotary’nin büyük payı olacak.

İstanbul Caddebostan Rotary Kulübü’nde 1 Temmuz 2021’de başkanlık görevini devralan Erman Kumcu ve kulübüne 2021-2022 döneminde gerçekleştirecekleri anne ve çocuk sağlığı, temiz su ve hijyen, temel eğitim ve okuryazarlık, hastalıkların önlenmesi ve tedavisi, barış ve anlaşmazlıkların çözümü, ekonomik ve toplumsal kalkınma ile çevre konularında proje ve hizmetlerinde başarılar dileriz.

Bu anlamlı farkındalık yaratma çalışmasına katkı veren, Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası’nın favorilerinden Nizip Paralimpik GSK takımına ve Barış Ayaz’a da turnuvada başarılar dileriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.