ManşetMilli Takımlar

Neslihan Demir, Türkiye-Belçika maçını değerlendirdi

Türk voleybolunun efsane isimlerinden Neslihan Demir, Socrates Dergi’nin YouTube kanalına konuk olarak Filenin Sultanları’nın Belçika ile oynadığı maçı değerlendirdi.

Neslihan Demir:

“Zaten maça başlarken biraz tutuk başlamıştık. İkinci sette karşı taraf çok iyi servis attı. Herhalde turnuvanın en iyi servisini attı Belçika. Böyle olunca biz hücumda aksadık çünkü hücumumuzun en büyük gücü, orta oyuncularımız.”

“Biz artık dünya sıralamasında birinci sıradaysak, kötü oynarken de kazanmak umut verici. Bir an ‘Ne oluyor, gidiyor mu acaba’ derken kazanmak, kötü oynarken de galip gelmek bana göre bir kalite göstergesi.”

“Bu maçın aslında biraz stresli ve zor geçmesi, takım açısından bence iyi oldu. Uyandık. ‘Biz ipleri bir parça elimizden bırakırsak, Belçika da bizi zorlayabilir’ düşüncesine de uyanmışızdır inşallah. Çünkü şimdi telafisi olmayan maçlara geliyoruz. Önümüzdeki maçta daha farklı bir Milli Takım göreceğimize inanıyorum.”

“Biz artık dünya sıralamasında birinci sıraya yükselmiş bir takımız. Kötü oynarken de kazanmak umut verici. Kalite göstergesidir biraz bu.”

“Hande tecrübesini gösterdi, manşeti çok iyi iş yaptı. Ama Hande’nin en büyük handikabı, yüksek topa da çabuk topa da hep aynı zamanlama ile girmesi. Hep havada asılı kalıyor ve yüksekliğini kullanamıyor. Havada asılı kalınca hem kolunun gücünü hem de yüksekliğini kaybediyor. Ama ne olursa olsun, bugün kendine olan güvenini tazeledi.”

“Hedef şampiyonluk. Herkes bu seviyede olamaz. Hak ettiğimiz bir baskıyı yaşıyoruz. Bundan sonra da bu baskıyı yönetmek gerek. Bizim seyircimiz adildir, son ana kadar savaşırsak bizim ülkemizde takdir edilirsiniz. Baskıyı kabul edip buna alışmamız lazım.”

“Gruplarda güldük eğlendik. Bundan sonra gerçek hayat başlıyor.”

“Sırbistan finalde gibi duruyor. Biz Polonya’yı inşallah geçip İtalya ile yarı final oynayacak gibi duruyoruz. Yine acaba finalde Sırbistan ile mi eşleşeceğiz? Bıktık artık Sırbistan finallerinden.” (Gülerek)

“Sırbistan canımızı sıkıyor ama ben bu sefer kızlara güveniyorum. Eğer kızlar finale kalırlarsa, o Sırbistan’ı da yenerler. Çünkü çeşitli konularda çok büyük motivasyonları olduğunu düşünüyorum.”

Kaynak: Socrates Dergi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.