Sultanlar LigiManşet

Motta’dan sezon öncesi kadro değerlendirmesi

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Motta’dan sezon öncesi kadro değerlendirmesi

Baş antrenörümüz Marco Motta, sezonun başlamasına kısa bir süre kala, yeni sezon kadromuzla ilgili düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı.

Liberolar

Gelişimini kulübümüzde tamamlayan yetenekli liberomuz Simge, kariyerinin en iyi zamanlarını yaşıyor ve karakter özellikleriyle takımımızın liderliğini üstlenmeye hazır durumda.

Melisa ise bir yıl ara vermiş olmasına rağmen, sezon başından beri yürüttüğümüz çalışmalarda iyi bir gelişme kaydediyor ve önceden sahip olduğu lig tecrübesiyle, sezon içerisinde Simge’ye önemli bir destek olacağının sinyallerini veriyor.

Pasör Çaprazları

Tijana, tartışmasız dünyanın en önemli voleybolcularından biri. Genç olmasına rağmen tecrübesiyle takımda liderlik yapabilecek özelliklere sahip. Ne kadar hücumundan ve servisinden övgüyle bahsedilse de, bahsedilmeyen en önemli özelliklerinden biri de onun dünyanın en iyi defans yapan pasör çaprazı olması. Defansıyla pek çok kez maç çevirdiği oldu. Tijana, çok çalışkan bir sporcu ve takımdaki diğer oyuncular için çok önemli bir örnek.

Melis’ten bu yıl manşete de yardım eden bir pasör çaprazı olarak yararlanıp, bazı rotasyonlarımızda bu şekilde takıma yardım etmesini sağlamak ve bu sayede onu daha farklı taktiksel opsiyonlarda kullanmak istiyoruz.

Smaçörler

Geçen sezon Olimpiyat Elemeleri’nde milli takımın en etkili oyuncularından biri olarak performans sergileyen Hande, 2-3 senelik bir planlamanın sonunda ilk altıdaki yerini aldı. Elemelerden sonra geçirdiği sakatlığa rağmen pandemi dönemini çok yararlı geçirerek hem sakatlığını toparladı hem de fiziksel olarak sezona daha hazır hale geldi. Bundan sonra da geçen sezon yakaladığı performansın üzerine koyarak bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağına inanıyoruz.

Fatma, milli takımın da en önemli oyuncularından biri. Bizim için, sezon içinde takım performansını dengeleme adına çok yararlanacağımız bir oyuncu olacak. Dengeli oyununun ve deneyiminin, önemli zamanlarda takıma büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Jordan, kendi jenerasyonunda dünyanın en yetenekli oyuncularından biri ve gelecek planlamamız içinde gittikçe gelişebileceğini düşündüğümüz bir oyuncu. Kendi yaş grubunda, dünyanın en gelişime açık oyuncularından biri olan Jordan’ın, çalışma disiplini ve yeteneğiyle her gün gelişen manşetinin daha da üzerine koyacağına inanıyoruz.

Saliha, geçtiğimiz sezondan beri çok önemli bir gelişme gösterdi. Bir Eczacıbaşı geleneği olarak, milli takımda da yer almış olan dört numara oyuncuları Natalia, Esra, Neriman, Hande, Fatma ve Şeyma gibi Saliha’nın da milli takım yolunun açık olduğunu düşünüyoruz.

Pasörler

Üç yıl önce gelecek planlamamıza aldığımız, Genç Milli ve U20 Milli Takımlarında da görev almış olan Elif ve Saliha Şahin kardeşlerden genç pasör Elif, Karayolları’ndaki iki senelik Sultanlar Ligi tecrübesinin yanı sıra geçtiğimiz sezon ligin en çok sayı üreten pasörü konumundaydı. Gelecek vadeden oyuncumuzun, takımımız içerisinde önemli bir adım daha atma zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Sırp Milli Takımı’nın genç ve gelecek vadeden pasörü olarak Polonya ve İtalya Ligi tecrübesi de olan Sladjana, bizimle önemli hedeflere oynayarak kariyerinde ilerleme kaydedecektir. Sladjana, dinamizmiyle takım profilimizi tamamlayacak, yetenekli bir oyuncu. Kendi Milli Takımında aldığı üst düzey başarılara, kulübümüzle birlikte Türkiye ve Avrupa Kupalarında elde edeceği yeni başarılar eklemesini umuyoruz.

Orta Oyuncular

Geçen sene ligi en iyi blok yapan takım olarak bitirmiştik. Özellikle pandemi dönemini fiziksel gelişim açısından çok verimli geçiren orta oyuncularımız Beyza ve Yasemin, Eczacıbaşı’nın her zaman büyük beklentisi olan iki önemli milli takım oyuncusu. Bu sezon oynadığımız hazırlık maçlarında, geçen senelere göre daha iyi yönde gelişme kaydettiklerini görmek bizim için memnun edici.

Chiaka, büyük bir fiziksel yeteneğe sahip. Geçtiğimiz senelerde Milli Takımıyla da önemli gelişme kaydeden Chiaka, Polonya ve İtalya Liglerinde de oynadıktan sonra kariyerinin en verimli zamanına girmiş bulunuyor. Kulübümüzde geçireceği bu sezonda, tecrübesini ve yeteneklerini gösterebileceği bir dönem geçireceğine inanıyoruz.

Merve’yi geçen sene Karayolları’na kiralamamız yuvası dışında bir yerde tecrübe kazanması adına yararlı oldu. Merve de kendi yaş kategorisinde 2019 Gençler Dünya Şampiyonası’nın en iyi blok yapan oyuncusu seçilmişti. Bir senelik kiralık dönemi sonrası kulübümüze geri dönerek gelişimini devam ettirmesini bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.