“Her zaman libero olmak istemiştim”

“Her zaman libero olmak istemiştim”
23.03.2021
A+
A-

İlarya Zararsız Yıldızlı Sohbetler’e Konuk Oldu

Shining Stars Yıldızlı Sohbetler’e Merinos’un başarılı oyuncusu İlarya Zararsız konuk oldu. Voleybola başlama sürecinden Gaziantep’e uzanan hikayesinde öne çıkan noktaları aktaran başarılı libero, takım olarak hedeflerinden de bahsetti.

”Her zaman libero olmak istemiştim”
Pasör olarak başladığı kariyerine libero olarak devam eden İlarya Zararsız geçirdiği süreci anlattı. Zararsız, ”Arkas’a ilk gittiğim zaman pasördüm ben. Bizim genç takım antrenörümüz Kaan Abi, benim üstümde çok emeği vardır, benimle açık açık bir konuşma yaptı. Boyumun kısa olduğunu söyledi. Eğer voleybolda devam etmek istiyorsam libero olmam gerektiğini söyledi. Her zaman libero olmak istemiştim. Hiperaktif biri olarak atlamayı ve zıplamayı çok seviyorum. Ben de bunu seve seve kabul ettim açıkçası. Direk beni genç takımda başlattı. Bir dönem Arkas’ta yattım sabahtan akşama kadar, o kadar çalıştım. Bu zorlukları bir şekilde aşmam gerekiyordu mevki değiştirirken. Bir iki sene zorlandım. Ama bir şekilde adapte oldum. ” dedi.

”Ali Bağcı bize her zaman destek oluyor”
Merinos ben geldiğim sene çok farklı bir oluşum içine girdi. 1.lige namağlup çıktılar. Takım komple değişti. Çok yakın arkadaşım vardı aynı takımda. Birbirimize destek olduk. Bir şekilde aile gibi olduk. Gaziantep seyircisine karşı çok büyük bir sorumluluğumuz vardı. Kendimizi bir şekilde ispatlamak istiyorduk. Seyircilerimizin ilgisini artırmak istiyorduk. Çünkü burada çok farklı bir atmosfer var. Bu sene Adam Voleybol’un kurulması şehrimiz için çok iyi oldu. Rekabet ortamı oldu. İlk senelerine rağmen çok iyi işler yapıyorlar. İnşallah biz ve Adam Voleybol bu şekilde devam ederiz. Biz de seyircilerimizin ilgisini artırmaya devam ederiz. Ali Bağcı bizim kulübümüzde çok büyük sorumluluğu olan bir insan. Hem baş antrenör hem kulüp yöneticisi olmak gerçekten çok zor. Bu büyük sorumluluğun altında bize her zaman destek oluyor, sorunlarımıza her zaman çözüm odaklı yaklaşıyor. Teknik ekibi, bizi ve staffı her zaman bir arada tutmaya çalışıyor. Çok tecrübeli ve bilgili bir antrenör. Ben açıkçası onunla çalıştığım için çok mutluyum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.