Efeler Ligi

Hatay BB’de hedef ligde kalmak

Geçen sezon 1. Lig’i ikinci tamamlayarak Efeler Ligi’ne yükselen Hatay Megakent Belediyespor, yeni sezonun ilk haftasında yarın sahasında TÜRŞAD ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Başantrenör Ahmet Çoban idaresindeki Hatay temsilcisi, lige iyi bir başlangıç yaparak kenti en iyi biçimde temsil etmek istiyor.

Yeni sezona ait açıklamalarda bulunan Çoban, geçen sezon 1. Lig’de gösterdikleri zaferi yeni sezonda da sürdürmek istediklerini söyledi.

Kadrolarını kuvvetlendirerek 2’si yabancı 10 oyuncu transfer ettiklerini aktaran Çoban, Efeler Ligi’nde zaferli olmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“Lig, birbirinden güçlü ve zorlu rakiplerle dolu”

Sezona en iyi biçimde hazırlandıklarını anlatan Çoban, şöyle devam etti:

“Geçen yılki kadromuzdan kaptanımızı, iki pasörümüzü, orta ve köşe oyuncumuzu ekipte yakaladık. Geri kalan oyuncularımızın tamamını yeni oluşturduk. Bu süreçte Belaruslu ve Polonyalı olmak üzere 2 yabancı oyuncu aldık. Ziraat Bankkart’tan, Halkbank’tan oyuncularla kadromuzu dayanak ettik. Şu anki hedeflerimiz için kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyoruz. Ekip içerisinde hoş bir geçim var. Bu yılki hedefimiz, ortalarda bir yerde ligde kalmak, ligi tanımak ve önümüzdeki yıl için lige daha hazır hale gelmek. Lig, birbirinden güçlü ve zorlu rakiplerle dolu. Biz de bu rakipler içerisinde kendimize ortalarda bir yer edinmek istiyoruz. Kendimize ligde ilk 6 veya 8 arasında bir hedef koyduk ama elimizden kazançsa daha üstünü zorlayabilir miyiz, yapabilir miyiz, bunu süreç gösterecek. Kadromuz şu an için buna ergonomik gibi.”

Çoban, güçlü ekiplerin bulunduğu ligde taraftarın dayanağına gereksinimleri olduğunu kaydoldu.

Berkan Bozan: “Ligde ne kadar yukarıyalar tırmanabilirsek oralarda tamamlamak istiyoruz”

Üç sezondur ekipte kaptanlık misyonunu yürüten Berkan Bozan da lige en iyi biçimde hazırlandıklarını söyledi.

Efeler Ligi’nin çok zorlu olduğunun altını çizen Berkan, “Bizim natürel ki hedeflerimiz var ama evvel lige adapte olmamız gerekiyor. Hedef maçlarımız var. İyi ekiplerden almamız gereken ekstra zaferler var. O hedefler güzergahında hafta hafta, maç maç hazırlanıp hep birlikte sonunu göreceğiz. Ligde ne kadar yukarıyalar tırmanabilirsek oralarda tamamlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Berkan Bozan, yarın konutlarında TÜRŞAD ile oynayacakları maçı kazanarak lige başarıyla başlamak istediklerini belirtti.

Hatay Megakent Belediyespor Kulübü Başkanı Metin Sarih ise bu sezon hoş bir kadro oluşturduklarını dile getirdi.

Ligi en iyi yerde tamamlayacaklarına inandığını aktaran Sarih, şunları kaydoldu:

“Ekipteki oyuncular takribî bir aydır birlikte çalışıyor. İyi bir birliktelik olduğunu düşünüyorum. Yabancı oyuncular hemen adapte oldu. Biz de ekibin zaferli olması için her türlü altyapıyı sağlamaya çalışıyoruz. Ekibimiz, zaferli olmak için var gücüyle çalışacaktır. Hedefimize erişeceğimize inanıyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.