Hanife Nur Özaydınlı, Yıldızlı Sohbetler’e konuk oldu

Hanife Nur Özaydınlı, Yıldızlı Sohbetler’e konuk oldu
20.05.2021
A+
A-

Shining Stars Yıldızlı Sohbetler’e THY’nin genç oyuncusu Nur Özaydınlı konuk oldu. İşte yayının öne çıkan satır başları.

‘’THY ile hedeflerimizin gerçekleşebileceğini görebiliyordum’’
THY’nin en başından beri çok belli iki hedefi vardı. Ben katıldığımda da bana söylenen çok belliydi. İlki tabiki de Avrupa Kupası’nı kazanmaktı. Diğeri de bir şekilde ilk 3’e girip bir şekilde Şampiyonlar Ligi biletini kazanmaktı. Aslında ilk hedefimize de fazlasıyla yakındık diyebilirim. Ama çok talihsiz bir olay yaşadık birçok takımın yaşadığı gibi. Bütün takım korona oldu diyebilirim. O süreç bizim için çok zorlu bir süreçti ve hedefimizi gerçekleştiremedikten sonra tek bir hedefimiz vardı. Onu gerçekleştirmeyi çok istiyorduk. Tamamen ona bağlandık ve çok çalışıyorduk. Herkes gerçekten çok istiyordu. Tek bir hedefimiz kalınca tamamen ona bağlandık ve gerçekleştirdik. Sultanlar Ligi deneyimimde unutamayacağım bir andı. Aslında benim için zor bir süreçti. Ben daha sakin bir karakterim. Bir anda yeni ve daha büyük hedefleri olan bir takıma geçmek benim için zor bir süreçti diyebilirim. Ama THY’nin aile gibi bir takım yapısı var. Beni o kadar çok içlerine aldılar ki bu açıdan kolaydı. Hedeflerimizin gerçekleşeceğini görebiliyordum. O yüzden benim için çok özel. Takımda herkes çok mutlu. Herkes çok iyi anlaşıyor ve herkesin birbirine toleransı çok yüksek, bu da bir takım oyununda çok önemli. Herkes birbirine nasıl yardımcı olabilirim gözüyle bakıyordu.

‘’THY’nin gençlere verdiği değer çok önemli’’
Genç sporcuları nasıl daha ileri taşıyabiliriz ve onlara nasıl yatırım yapabiliriz düşüncesiyle kurulmuş bir kulüp bence THY. Benim oyunum açısından birçok tecrübeyi tadabileceğim bir kulüp. Profesyonelliğe ilk adımı burada attığım için çok mutluyum. Çünkü takımda birçok genç var ve herkes size yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. THY’nin geçlere verdiği değer çok önemli aynı zamanda Ramazan Abi’nin de bana bu şansı vermesi benim için çok önemli.

‘’ Biz kupa almaya gidiyorduk’’
Genç millide hepimiz kampa giderken biraz tedirgindik çünkü çok uzun süre voleybol oynamamıştık. Bizim için çok değişik bir tecrübeydi. Ama ben staff, oyuncular arasındaki ilişki ve federasyonun bize sağladığı imkanlar çok önemliydi ve bunlar bizi motive etti. Zorlandık mı tabiki zorlandık. Turnuvaya giderken de bence biz kupa almaya gidiyorduk. Bundan çok emindik. 30 Ağustos gibi bir güne gelecek olması da hepimizin aklındaydı. Fransa’ya yenildik ama hiç pes etmedik. Evet bunu burada kapatıyoruz ve şimdi şampiyon oluyoruz dedik. Bence bu çok önemli. Unutulmaz bir turnuvaydı. O kürsüye çıkmak ve o kupayı kaldırmak hayal gibi bir şeydi ve gerçek oldu.

Yayının tamamı için Shining Stars resmi Instagram ve YouTube hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.