Sultanlar LigiManşet

Hande Baladın: “Birlikte aşarız”

Milli smaçörümüz Hande Baladın, Cumhuriyet gazetesinden Alev Anakök’e verdiği röportajda sakatlık sonrası toparlanma sürecini ve salgın sebebiyle evde geçirdiği günleri anlattı.

Dünya genelinde yaşanan zorlu sürecin sakatlık sonrası döneme denk gelmesinden bahseden oyuncumuz, “Aslında bu süreç benim için tamamen ilginçti diyebilirim. Sakatlandığımda, bir ihtimal sezonu kapadım ve yetişmem çok zor derken, 2-3 hafta sonrasında liglerin ertelenmesi benim için belki de bir şans oldu. Liglerin tekrar başlaması durumunda ligi oynayarak kapama ihtimalim çok yüksek” sözleriyle süreci değerlendirdi. Hande, Şubat ayında Budowlani Lodz ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi maçında sol ayak tarak kemiğinde oluşan kırık sonucu bir süre sahalardan uzak kalmıştı.

Tedavi sürecindeki çalışmalardan bahseden yıldız oyuncumuz, “Kulübün programları dışında sakatlıktan sonra toparlanma sürecinde doktorlarımızın verdiği egzersizleri uyguluyorum. Daha çok esneme ve üst vücut egzersizlerimle birlikte çok fazla kas kaybı yaşamamam için bazı bacak egzersizlerimle çalışmama devam ediyorum. Yaptığımız fiziksel antrenmanların yanı sıra top antrenmanlarının eksikliğini muhakkak kulübe dönünce yaşayacağız. Bu eksikliği de eminim hepimiz başlarda hissedeceğiz ve bizi bir adaptasyon süreci bekliyor olacak. Ancak hep birlikte bu güçlükleri aşarız” diyerek salgın sebebiyle yaşanabilecek zorluklara da değindi.

‘Her anı çok özlüyorum’

Voleybolu ve takım arkadaşlarını ne kadar özlediğini dile getiren Hande, “Şubat ayından beri voleybolu çok özledim. Geçirdiğim talihsiz sakatlık yüzünden voleybola sanırım takım arkadaşlarımdan bir tık daha fazla hasret kaldım. Takım arkadaşlarımı, tekrardan maça çıkmayı ve maç için heyecanlanmayı çok özledim. Sahanın içindeki kenetlenmeyi, sahanın dışında ise takımımla geçirdiğim her anı çok özlüyorum” diye konuştu.

‘İspanyolca öğreniyorum’

Başarılı smaçörümüz, salgın sebebiyle takımının evde kaldığı süreci “Bu zamana kadar hep bir programa göre yaşadık. Şimdi ise yapmamız gereken her şeyi kendimiz programlayıp öyle yaşıyoruz. Uyku saatimiz, kahvaltı saatimiz, yapacağımız antrenman ve egzersizleri hep kendimiz planlıyoruz ve bunu her gün farklı saatlerde gerçekleştirebiliyoruz. Antrenman, maç ve milli takım yoğunluğundan kendimize ve ailemize daha az vakit ayırabiliyorduk ama bu zorlu süreçte de yapmamız gereken tek şey sevdiklerimiz ve kendimiz için evde kalmak. Ailem ile beraberim. Belki de 12 senedir ilk defa ailemle bu kadar uzun süre vakit geçirebildim. Bize çok iyi geldi diyebilirim. Hep bir İspanyolca merakım olduğu için bu süreçte internet üzerinden İspanyolca derslerine başladım. Kendimi bu yönde olabildiğince geliştirmek istiyorum” diye aktardı.

‘Birbirimize destek oluyoruz’

Takım olarak sürekli iletişim halinde olduklarını ve birbirlerinden kopamadıklarını belirten Hande, “Bu süreçte neler yaptığımızı ve vaktimizi nasıl değerlendirdiğimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Birbirimize konuşarak destek oluyoruz ve birbirimize psikolojik olarak çok iyi geliyoruz. Şu an basketbol, futbol ve hentbol gibi takım sporları arasında voleybol olarak da belirsizliğin içindeyiz. Önümüzü pek göremiyoruz fakat federasyonumuz ile Gençlik ve Spor Bakanımızın sağlıklı karar alacağından şüphemiz yok. Benim de vereceğim en önemli mesaj herkesin evde kalması. Sevdiklerimiz için, büyüklerimiz için ve kendi sağlığımız için lütfen tedbirlerimizi alıp, evde kalmaya özen gösterelim” diyerek önemli bir mesaj verdi.

‘Aceleye gerek yok’

Bu süreçte arkadaşlarını çok özlediğini belirten oyuncumuz, “Süreç bitince arkadaşlarımla görüşmek istiyorum. Hepsini çok özledim. Ama bunun için kimsenin acele etmesine gerek yok. Önce şu zorlu günlerden geçelim, daha sonrasında beraber geçirecek çok vaktimiz olur” diyerek acele edilmemesi gerektiğini belirtti.

Röportajın orijinali: https://bit.ly/3d98OxD

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.