ManşetDünya ve Avrupa

Halkbank Balkan Kupası yolunda

Geride bıraktığımız, salgın nedeniyle bitmeyen sezonu 6.sırada tamamlayan Halkbank, Balkan Kupası’na katılma hakkı elde etmişti.

Turnuva şeklinde oynanacak Balkan Kupası’nda Halkbank, Kosova ekibi K.V. Luboteni FERIZAJ ile oynayacak.

Halkbank ve Luboteni iki gün üst üste karşı karşıya gelecek, rakibine üstünlük sağlayan takım Balkan Şampiyonu olarak CEV Challenge Kupası’na katılacak.

Kupa statüsüne göre iki maçı da kazanan takım tur atlar. Galibiyetin eşitliği halinde, şampiyon olacak takımı altın set belirler.

Başkent Voleybol Salonunda oynanacak karşılaşmaların programı şöyle:

12 Eylül    Cumartesi   saat    19:00

13 Eylül            Pazar   saat    16:00

 

Balkan Kupası’nı istiyoruz

Başkent ekibinin en deneyimli ve en genç iki oyuncusu Volkan ile Efe Balkan Kupası’nı kulüp müzesine kazandırmak istediklerini söylediler.

Avrupa yolculuğuna Balkan Kupası ile başlayacaklarını hatırlatan Volkan Döne, Halkbank felsefesine uygun olarak iki maçı da kazanıp Challenge Kupası’na katılmak istediklerini söyledi.

Tecrübeli libero, “Biz Halkbank’ız. Hedefimiz her zaman kupadır. Önce Balkan, sonra Challenge Kupası’nı alarak, kupa zengini müzemize yenilerini koymak adına elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Birbirimize inanıyoruz” diye konuştu.

Takımın en genç oyuncusu Efe Bayram da şu değerlendirmeyi yaptı:

“İyi bir takımız. Açıkça söylemeliyim ki, rakibimizi tanımıyoruz. Ama biz inançlıyız. Birbirimizi tamamlayan, belli bir ritim yakalamış bir takımız. Bir de Avrupa ve kupa hedefleri varsa, limitlerimizi zorlarız. Balkan Kupası’nı kazanmamız, ilk maçını oynadığımız lig için de katma değer yapacaktır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.