ManşetLiglerMilli Takımlar

Filenin Efeleri Üst Üste 9. Kez Avrupa Şampiyonası Finallerinde!

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri son maçında, evinde Azerbaycan’ı 25-15, 25-16 ve 25-19’luk setlerle 3-0 mağlup ederek adını Avrupa Şampiyonası Finallerine yazdırdı.

Millilerimiz üst üste 9. kez Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Karşılaşmayı Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi / Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan , TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gürkan Şahin ile TVF İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baylan da tribünden takip etti.

Maçın ardından TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi / Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan , TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gürkan Şahin ile TVF İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baylan sahaya inerek millilerimizi galibiyetten dolayı tebrik etti.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

TÜRKİYE-AZERBAYCAN: 3-0
SALON: Burhan Felek Vestel
HAKEMLER: Sinisa Ovuka (Bosna Hersek), Vladimir Simonovic (İsviçre)
TÜRKİYE: Mirza, Bedirhan, Metin, Burak, Faik Samed, Arslan, Berkay (L) Volkan (L) (Arda, Kaan, Ahmet)
AZERBAYCAN: Gurskii, Aghazade, Baranov, Melnikov, Bayramov, Mammadov, Abdullayev (L), Allahverdiyev (L) (Hasanlı, Süleymanov, Bunyatov, Vasilenko)
SETLER: 25-15, 25-16, 25-19
SÜRE: 63 dakika (20′ 20′ 23′)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.