Sultanlar LigiEfeler Ligi

Fenerbahçe-Galatasaray arasında İstanbul’da oynanacak karşılaşmalarda deplasman takımın taraftarları salona alınmayacak

İstanbul Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında bu sezon İstanbul’da oynanacak Kadın/Erkek A takım voleybol karşılaşmalarda deplasman takımın taraftarlarının salona alınmamasına karar verdi.

Bu karar neticesinde bugün Galatasaray HDI Sigorta-Fenerbahçe HDI Sigorta arasında oynanacak AXA Sigorta Efeler Ligi 6. hafta maçında Fenerbahçeli taraftarlar deplasman tribününde yer alamayacak.

Galatasaray Spor Kulübü’nün başvurusu üzerine İstanbul Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı karar şu şekilde:

“28 Ekim 2022 tarihinde saat 14.30’da Burhan Felek Spor Salonunda Galatasaray – Fenerbahçe A Erkek Voleybol takımları arasında AXA Sigorta Efeler Ligi müsabakası oynanacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü ilgi sayılı yazı ile 2022 – 2023 sezonunda Voleybol A Kadın Takım ve A Erkek Takımlarının Fenerbahçe Opet ve Fenerbahçe HDI Sigorta ile oynayacakları müsabakalarda rakip takım seyircilerinin alınmaması taleplerini bildirmiştir.

Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulüplerinin karşılaşacakları Futbol ve Basketbol branşlarında misafir seyirci taraftarlarının alınmasının yasak olması, önceki senelerde taraftarlar arasında yaşanan olumsuzluklar ve taraftarlar arasında ezeli rekabetten doğan gerginliğin fazla olması, müsabakanın oynanacağı Burhan Felek Spor Salonunun taraftar girişlerinin ortak noktadan yapılması, tuvalet – büfelerin ortak konumda bulunması ve müsabaka aralarında taraftarların karşı karşıya gelme ihtimallerinin yüksek olması, Spor Salonuna geliş – gidişlerde güzergahın ve otopark alanının tek olması, taraftarlar arasında herhangi müessif bir olayın yaşanmaması adına iki takımın kendi aralarında İstanbul’da oynayacakları AXA Sigorta Efeler Ligi, Misli.com Sultanlar Ligi ve oynanması durumunda kupa müsabakalarında misafir takım seyircisi alınmamasına karar verilmiştir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.