ManşetAltyapı

EVoleybol.Net Yayında

Eczacıbaşı Spor Kulübü ve ES Voleybol Spor Kulübü işbirliği ile yürütülen Geleceğe Smaç projesi ekipleri, spor etkinliklerinin durduğu Mart 2020 ile Ağustos 2020 arasındaki 6 aylık dönemde durmadılar, çalıştılar ve voleybol birikimlerini tüm Türkiye ile paylaşmak üzere eğitim programları hazırladılar. Bu programlar eylül ayından itibaren EVoleybol.Net sitesinde yayınlanmaya başladı.

EVoleybol.Net’in hedef kitlesi voleybol okullarında ve alt yapı takımlarında antrenman yaptıran beden eğitimi öğretmenleri ve voleybol antrenörleri.

EVoleybol.Net’in amacı Geleceğe Smaç ekiplerinin bilgi ve birikimlerini paylaşarak voleybolu yaymak ve yaygınlaştırmak.

Peki EVoleybol.Net içinde neler var ve bu eğitimlere nasıl ulaşılacak?

Uzaktan eğitim programları

Farklı yaş gruplarına yönelik hazırlanmış canlı eğitim programları uzaktan verilecek. Antrenörler 2 saat özel eğitim alırken, uygulamalı antrenmanlara ise en az 10 kişilik kendi sporcu grupları ile katılacaklar.

Eğitimlerin sonunda sporculara ve antrenörlere sertifika verilirken sınavda başarılı olan antrenörlere destek ödülü verilecek.

2020-2021 sezonunda spor salonlarının ne kadar süreyle açık kalacağı ve spor etkinliklerine ne kadar süreyle izin verileceği belirsizliğini korurken, uzaktan voleybol eğitimi alan antrenörlerin sezon içinde kendi sporcuları ile uzaktan eğitimleri sürdürmeleri ve bir yandan öğrencilerini sporun içinde tutmaya devam ederken bir yandan da gelir elde etmeleri bekleniyor.

Uzaktan eğitim programlarına doğrudan katılmak isteyen sporcular, sporcu grupları ve yetişkinler için de seçenekler var. Örneğin kendi evinin veya sitesinin bahçesinde voleybol oynayan, voleybol tekniklerini ilerletmek isteyen gruplar da uzaktan eğitimlere başvurabilirler.

Eğitim videoları

Temel voleybol teknikleri, alt yapı grupları için temel kuvvet ve koordinasyon çalışmaları ve benzeri konularda yine antrenörler için hazırlanmış videolar var. Bunlar, uzaktan eğitim paketlerini destekleyecek ve tamamlayacak biçimde hazırlandı.

Her durumda ve her koşulda spor yapmaya ve yaptırmaya destek olmak üzere tasarlanmış eğitim programlarının mümkün olduğu kadar çok antrenör ve sporcuya ulaşarak faydalı olmasını diliyor, mevcut programların geliştirilmesi ve ihtiyaç duyulan benzeri programların hazırlanması için yorumları ve geribildirimleri bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.