1. LigManşetLigler

Erzin Yeşilkent Kararını Verdi

Namağlup Şampiyonlukla yükseldikleri TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde ilk yedi haftada set alamayan ancak yaptığı ara transferle ligin kaderini etkileyecek bir voleybol oynayarak tüm voleybol severlerin ilgi ve beğenisini kazanan Erzin Yeşilkent Spor’un gelecek sezon için ne yapacağı tüm camia tarafından merakla bekleniyordu.

Erzin Yeşilkent Spor yetkilileri, geçen hafta Erzin’deki görüşmelerini tamamladıktan sonra bugün de  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret ederek yaptığı toplantı ile başta Erzinliler ile tüm voleybol severlere müjdeli haberi verdi.

Aynı ligde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor’un da başkanlığını yapan Lütfü Savaş, Hatay’da voleybolun daha da iyi seviyelere gelmesini istediğini ve Erzin Yeşilkent Spor’un da ligin kalıcı ekiplerinden olması gerektiğini belirterek, gelecek sezon yapılanması konusunda kulüp temsilcilerinden bilgiler aldı.

Uzun süren bilgilendirme toplantısının ardından, Erzin Yeşilkent Spor’un gelecek yıldan çok daha iyi mücadele edeceği bir takım oluşturulması ve Hatay ile Erzin’in tanıtımına kaldığı yerden devam etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Başkan Lütfü Savaş toplantı sonrası yaptığı açıklamada ‘ TVF Erkekler 1. Liginde mücadele eden Erzin Yeşilkentspor’un yöneticilerine ziyaretleri için teşekkür ederim. Sportif faaliyetlere destek vermeye, takımlarımızın başarısı için çalışmaya devam edeceğiz.’ dedi

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz sezon tüm Erzinli ve Hataylıların sahip çıkması ile kentte voleybol sevgisinin devam etmesi sağlanmış, ligin ikinci yarısındaki iç saha maçlarının  televizyondan canlı yayınlaması ile tüm yurda Erzin’in doğal ve tarihi güzellikleri tanıtılmıştı.

Erzin’de artık pandemi sürecinin bitmesi ile ilçe gençliğinin salon sporlarına olan merakının arttırmak ve yapılacak alt yapı hamleleri ile geleceğin voleybolcularının yetiştirilmesi planlanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.