ManşetAltyapıLigler

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Kampüslerinde Pandemi Önlemleri

2020-2021 sezonunda pandemi sürecinde antrenmanlarına aralıksız devam eden Eczacıbaşı Geleceğe Smaç kampüslerinde, eylül ayından itibaren yoğunlaşacak olan yeni sezon antrenmanları için ek pandemi önlemleri alınıyor.

2021-2022 sezonunda Geleceğe Smaç kadrolarında yer alan tüm antrenör ve koordinatörlerin Covid aşılarını tamamlamış olmasını sağlanırken, antrenmanlarda sadece antrenörlerin değil, sporcuların da maske kullanmaya başlaması kararı alındı.

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç İdari Koordinatörü olan Sırma Üç şu açıklamaları yaptı:

“Geçtiğimiz sezonda hiçbir kampüsümüzde bulaş gerçekleşmedi. Alınması gereken tüm önlemlere hassasiyetle uymaya ek olarak, Kasım ayından itibaren tüm sporcularımızın ve çalışanlarımızın HES kodlarını her gün –hatta vaka sayılarının arttığı dönemlerde günde iki kez olmak üzere- denetleyerek riskli sporcu ve çalışanları saptadık ve en kısa sürede bu kişileri izole ederek, geri dönüşlerini büyük bir hassasiyetle kontrol ettik.

Bu sezona girerken tüm çalışanlarımızın aşı olmasını sağlayarak ekibimizden sporcularımıza doğru virüs bulaşma riskini azaltırken, sporcularımızın antrenman sırasında maske takarak daha güvenli antrenman yapmasını sağlayacağız.

Hemen belirtmek isterim ki, sporcular fiziksel aktivite sırasında maskelerini çene bölümünde tutarken, aktiviteye ara verilen ve takım sporcuları ile antrenörlerin bir araya geldiği konuşma – dinlenme bölümlerinde, spor salonundan soyunma odalarına giderken ya da benzeri durumlarda, kısaca kapalı mekanlarda spor yapmadıkları sürelerde maskelerini takacaklar. Bu uygulamayı farklı kampüslerimizde, farklı yaş grupları ile denedikten sonra tüm kampüslere yaymaya karar verdik.

Çocukların ve gençlerin spordan uzak kalmaması ama öncelikle sağlıklı kalması için elimizden geleni yapacağız.”

Mart 2021’de yaklaşık 650 Geleceğe Smaç velisinin yanıtladığı anket sonuçlarına göre, veliler çalışma ortamında en çok “temizlik ve hijyen”, “covid takibi” ve “sosyal mesafe kurallarına uyma” konularında hassasiyet gösteriyor ve Geleceğe Smaç kampüslerinde antrenman yapan sporcuların velilerinin bu konularda memnuniyet oranı %92.

Pandemi öncesinde yaklaşık 3000 civarında sporcu ile çalışan Geleceğe Smaç kampüsleri, pandeminin ilk sezonunda 1200 sporcu ile çalışmalarını sürdürdü; bu sporculardan %20’si antrenmanlara uzaktan görüntülü olarak devam etti veya 1-3 kişilik gruplarla özel antrenmanlar yaptı.

2021-2022 sezonuna ek önlemlerle giren Eczacıbaşı Geleceğe Smaç ekipleri sporcularına yine kesintisiz spor yapma olanağı sağlamak konusunda kararlı görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.