“Biz bitti demeden bitmez, son topa kadar mücadeleye devam”

“Biz bitti demeden bitmez, son topa kadar mücadeleye devam”

Efeler Ligi’ndeki ilk galibiyetini Afyon deplasmanında 3-1’lik skorla alan Altekma, derin bir nefes alırken Kulüp Başkanı Durmuş, “Biz bitti demeden bitmez, son topa kadar mücadeleye devam” dedi

Geçen sezon ilk kez mücadele ettiği AXA Sigorta Efeler Ligi’ni Play-Off’a kalarak tamamlayan ve tüm voleybol otoritelerinin dikkatini çeken Altekma, kötü başladığı yeni sezonda ilk galibiyetini deplasmanda Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-1 yenerek aldı. Geçtiğimiz hafta Allpower Akü Cizre Belediye’ye 3-1 mağlup olarak son sıraya inen İzmir ekibi, Afyon deplasmanından getirdiği 3 puanla 12. sıraya tırmanarak tehlikeli bölgenin dışına çıktı.

Kulüp Başkanı Melih Sebastien Durmuş, 3 maçtan şanssız bir şekilde sahadan 3-2’lik skorla yenik ayrıldıklarını ancak hiçbir zaman vazgeçmediklerini ve Afyon’da şeytanın bacağını kırdıklarını söyledi. Durmuş, “Kızıltepe ve Halkbank deplasmanlarında 2-1 öne geçip galibiyeti kaçırmıştık. Sorgun önünde 2-0 geriden gelip 2-2’yi bulsak da sonunu getirememiştik. Ancak Afyon’da ekibimiz çok iyi bir performans sergiledi, galibiyeti hak etti. Ben takımımızın başarılı olacağına olan inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. Afyon’dan aldığımız galibiyetin seri galibiyetlerin ilk adımı olacağını düşünüyorum. Biz bitti demeden bitmez, son topa kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.