Manşet

Ataman Güneyligil: “Sağlıklı kalabilmemiz çok önemli”

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Ataman Güneyligil: “Sağlıklı kalabilmemiz çok önemli”

Axa Sigorta Kupa Voley’de Çan Gençlik Kale Spor’u 3-0 yendiğimiz karşılaşmanın ardından takımımızın başantrenörü Ataman Güneyligil açıklamalarda bulundu.

Yoğun bir maç temposuna gireceklerini ve bu yüzden rotasyonun çok önemli olduğunu dile getiren antrenörümüz şu açıklamaları yaptı:

“Aylar sonra sahada olmak çok mutluluk verici. Sonuç olarak işimizi yapıyoruz ve işimizin sergisi burası. Her şeyi anlamak lazım. Bütün dünyayı kasıp kavuran bir hastalıkla uğraşıyoruz. Yaklaşık 6-7 ay oldu. Çalışmalarımıza uzun zaman önce başladık; ama bunun getirdiği sonuçlarla nasıl baş ederiz bilemiyorum. Umuyorum sağlıklı bir şekilde kimse hastalanmadan, kimse sakatlık yaşamadan bitirebiliriz. Sayılar korku verici. Her gün vefat sayılarımız artıyor maalesef. Bir tedirginliğimiz yok burada oynarken; ama dikkat etmemiz gerekiyor.”

“Pandemiden dolayı sıkıştırılmış ve çok fazla sayıda takımın katıldığı, yaklaşık 30 maçın oynanacağı bir lig. Federasyonun açıkladığı şekliyle 22 Aralık tarihine kadar 24 maç oynayarak devreyi bitiriyoruz. Ondan sonra 9 tane oynayarak ikinci devreyi bitiriyoruz. Bu arada Avrupa maçlarımız var. Takıma hep aynı şeyi söyledim. Sağlıklı kalabilmemiz çok önemli. Antrenman kaçırmamamız çok önemli. Bu maç temposunda zaten çok az antrenman yapma şansımız var.  Öyle gözüküyor. Bu sene kim daha fazla sağlıklı kalırsa, bençten faydalanırsa o takım herhalde diğerlerinden daha avantajlı olacak. Biz de bugün genç oyuncularımızı oyuna katarak biraz onu denemeye çalıştık.”

“Bugün en iyi yaptığımız şeylerden birini yapamadık. Servis atamadık. Çok daha iyi servis atarak oynadığımız hazırlık maçları olmuştu. Bu takımın mutlaka servisle rakibi zorlayarak, rakibin hücumcu sayısını düşürerek oynaması lazım; yoksa hemen hemen her maç zorlanabiliriz. Çok daha cesur ve iyi servis atmamız gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.