Dünya ve Avrupa

Amerika’daki Yağmur & Damla Güneş kardeşlerden haberler

Yağmur & Damla Güneş kardeşler, bu yıl MAAC (Metro Atlantic Konferans) turnuvasına damgalarını vurdular ve sezon başından itibaren Quinnipiac’ ta çok önemli bir rol oynadılar.
Quinnipiac Bobcats, geçen cumartesi Orlando’da, Fairfield Üniversitesini 3-1 yenerek ilk MAAC Şampiyonu unvanını aldı ve program tarihinde ilk kez NCAA Turnuvasına yükselme başarısı elde etti.

Henüz Freshman (1. sınıf öğrencisi) olmasına rağmen takım arkadaşlarına yıl boyunca sürekli yardımcı olan Damla Güneş, şu ana kadar normal sezonun bitmesiyle beraber 856 asiste ulaştı. Sezon içinde tek bir maçta ulaştığı en yüksek rekor 55 asist olan Damla’nın takıma katkısı olağanüstü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bobcats’in önümüzdeki yıllarda Damla ile büyük planları ve hedefleri olduğu kesin.

Yağmur Güneş, sezon başında yaşadığı omuz sakatlığının iyileşmesinin ardından sezon ilerledikçe takıma katkı vermeye devam ediyor. İlk 11 maçta sayı üretememiş olmasına rağmen asla pes etmeyerek takıma özellikle savunmada yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapan ve takımının puan toplamasına yardım eden Yağmur, Iona’ya karşı sezonun en yüksek performansını göstererek 12 hücum sayısına ulaştı.
Konferans şampiyonunu belirleyecek olan MAAC finalinde Fairfield’e karşı 13 hücum sayısı, 18 savunma sayısı ile iki istatistikte çift haneye ulaşarak maçın lideri olarak kritik maçların oyuncusu olduğunu kanıtladı.

Böyle devam Güneş Kardeşler!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.