Manşet

66. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ne Türk Voleybolu Damga Vurdu

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve Gillette-Milliyet ortaklığında 5. kez düzenlenen “Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni Volkswagen Arena’da yapıldı.

Türkiye Voleybttvol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın da aralarında bulunduğu Türk sporunun önde gelen isimlerinden oluşan jüri komitesinin oylarıyla belirlenen en iyiler yapılan halk oylamasıyla seçildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 tedbirleri kapsamında hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak Volkswagen Arena’da düzenlenen; siyaset, spor, iş, sanat ve medya dünyasından birçok ismin katıldığı ödül töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar, U19 Genç Kız Voleybol Milli Takımı oyuncuları ve teknik ekibi de yer aldı.

Törende, 2020 Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Türkiye 19 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımı, İslam Çupi Milliyet Spor Ekstra Özel Ödülü’nün sahibi oldu. U19 Kız Voleybol Milli Takımı oyuncularına ödüllerini Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı takdim etti.

U19 Kız Voleybol Milli Takımı Kaptanı Çağla Salih yaptığı konuşmada, “Öncelikle İzmir’deki depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Bu ödüle bizi layık gören herkese, burada olan olamayan tüm staff adına çok teşekkür ediyorum. Her zaman desteğini ve gücünü yanımızda hissettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Sayın Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu aslında bizim takım olarak aldığımız ilk özel ödül. O yüzden bizim için ayrı bir önemi ve mutluluğu var. Umarım ki, bu bir başlangıç olur ve devamı da gelir. Devamının gelmesi ve Türk bayrağını en yukarda dalgalandırmak için de elimizden geleni biz her zaman fazlasıyla yapmaya hazırız. Bizleri bu ödüle layık gören herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Voleybolda milli takımlar ve kulüpler derecesinde Türkiye’nin başarılarında büyük pay sahibi, Türkiye Voleybol Federasyonu, Erdoğan Demirören Büyük Ödülü’nün sahibi oldu. TVF Başkanı Üstündağ ödülü, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oktay ve Erdoğan Demirören’in elinden aldı.

Üstündağ yaptığı konuşmasında, “Öncelikle İzmir’de meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinin de bir an önce sonlanmasını, sahalarda ve tribünlerde hep birlikte buluşmayı arzu ediyoruz. Erdoğan Demirören adına verilen bu ödüle layık görülmek bizleri çok mutlu etti. Erdoğan Demirören, Milangaz Voleybol Takımı ile voleybola gönül vermiş, hizmet etmiş bir spor adamı idi. Bizleri bu ödüle layık gören herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vestel Özel Ödülü’ne A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar layık görüldü. Eda Erdem Dündar’ın ödülünü Vestel Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu verdi.

Ödül ile ilgili söz alan A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar “Huzurlarınıza daha sağlıklı ve iyi şartlarda, ülkemizin, insanlarımızın çok daha mutlu olduğu bir dönemde gelebilmeyi çok isterdim. Maalesef bu sene böyle oldu. Ama hayat yine de devam ediyor. Bizim umutlarımızı İzmir depreminde enkaz altından sağ çıkan Elif, İdil, Ayda ve daha niceleri öyle bir tazelediler ki; yenilendik, motivasyonumuz arttı ve gözlerimiz dolu dolu hayata tekrardan bağlandık. Bu değerli ödülü depremde kaybettiğimiz adaşım Eda Küçükyumuk ve ailesi, tüm depremzedeler, takım arkadaşlarım ve ülkemizin tüm kadınları adına gururla kabul ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da bir kere daha Allah’tan rahmet; yakınlarına, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.