1. LigManşet

“Türkiye’deki kulüplerin patronları kulüp başkanlarıdır. Başka ülkelerin Federasyon başkanları değil.”

“KAOS VOLEYBOLDA DA VARMIŞ”

Sigorta Shop Kalecik Belediyespor başkanı Aydın Kaya, Generali Sigorta Sakarya Voleybol ile oynadıkları ve 3-2 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Sigorta Shop Kalecik Belediyespor başkanı Aydın Kaya, karşılaşma sonunda Klasspor Tv’ye özel açıklamalarda bulundu.

“ Sponsorlarımıza sizin huzurunuzda teşekkür ederek başlayım. Karşı takım oyuncularını da tebrik ederim. Bu mağlubiyet, bizim için nazar boncuğu olsun.  Önümüzdeki maçlara bakacağız. Önümüzdeki maçlara daha iyi hazırlanacağız. Bugün bildiğiniz üzere eksiklerimiz vardı. Smaçörlerimiz eksikti, masör çaprazımız eksikti, yabancı oyuncularımız eksikti. Bugün biz de genç ve yerli oyuncularımızı denedik ve onları kazanmış olduk. Bugün onları kazandığımız için mutluyuz. Hedefimiz sezon takımı olmak. Seri bozuldu, 2/2 yapmıştık. Bu, bizim tehir maçımızdı ama önümüzdeki maçlara daha iyi hazırlanacağız.”

Yabancı oyuncular niye oynamadı?

“Dominik’li bir pasör çaprazımız vardı. Bugün kadro dışı bıraktık, bunu kamuoyu ile daha sonra paylaşacağız. Ancak buradan Türkiye’deki tüm voleybol kulübü başkanlarına şunu söylemek istiyorum. ‘ Türkiye’deki kulüplerin patronları kulüp başkanlarıdır. Başka ülkelerin Federasyon başkanları değil.’ Burada parayı ben ödüyorum, ben ödüyorsam benim sözüm geçerli. 3.000 km’den 5.000 km’den kimse burada ahkam kesemez. Söylemek istediğim tek şey; ‘Buradaki kulüplerin, voleybolun patronu kulüp başkanları, Türkiye Voleybol Federasyonu başkanıdır. 3.000 km’den 5.000 km’den burada ahkam kesmeye kimsenin gücü yetmez,  ben de buna izin vermem. ‘

Dominikli oyuncumuz ile ilgili de sıkıntı, bizlik değil. Tamamen oyuncumuzdan kaynaklı. Bizim kulübümüzü, şirketimizi bilen biliyor. Bugün sahada eksiklerimiz olmasına, yabancı oyuncularımızdan yoksun olmamıza rağmen yerli ve genç oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar. Sigorta Shop Kalecik Belediyespor’a  yakışanı sahada göstererek gerekeni yaptılar, hepsiyle de ayrı ayrı gurur duyuyorum. Bundan sonra da önümüzdeki maçlara bakacağız artık.

Kaos Voleybolda da varmış

Bahanelere de sığınmamak lazım ama dışarıdan müdahaleler olunca kaos, voleybolda da varmış demek istiyorum. Yapacak bir şey yok. Bizim amacımız Sultanlar Ligi. Buna yönelik bir kadro kurduk. Haftanın takımı olma peşinde değiliz. Önemli olan, sezon sonunda finallerde olabiliyor muyuz, ya da bir üst tura çıkabiliyor muyuz? Bizim için önemli olan bu. Hocamızın arkasındayız. Hem belediye olarak hem  de sigorta şirketi olarak. Elimizden ne geliyorsa yapacağız ve el birliğiyle bu takımı Sultanlar Ligi’ne çıkarmaya gayret edeceğiz.”

Başkan Aydın Kaya, bir diğer takımları Mert Grup Sigorta için de şu sözleri kullandı:

“ Mert Grup Sigorta da 2/2 yaptı. Onlar için de hedefi olan bir takım kurduk. Hedefi olan bir takım kurduğumuz için de daha önceden Sultanlar Ligi tecrübesi olan deneyimli oyuncuları da takıma kattık. Onları da bir üst tura çıkarma niyetimiz var. Daha çok çalışmalarımız bu iki takımımızı bir üst tura bir üst lige çıkarmak üzerine.”

Osman Kocaer/Klasspor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.