Efeler LigiManşet

Solhan Spor, Reşat Arığ ile sözleşme imzaladı

AXA Efeler Ligi’nin yeni temsilcisi Solhanspor, Galatasaray’ın eski tecrübeli çalıştırıcısı Ahmet Reşat Arığ’ı renklerine bağladı. Resmi sözleşmeye imza atan deneyimli antrenör Arığ, Halkın takımı Solhanspor’u en üst seviyeye çıkarmak için çalışacağını söyledi.

Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor Kulübü, transfer çalışmalarına başladı. Deneyimli çalıştırıcı Ahmet Reşat Arığ’ı Solhan’a getirerek resmi sözleşmeye imza attıran kulüp, transfer çalışmalarına da hız vererek sporcular ile anlaşacak.

Solhan İlçe Merkezinde bulunan bir kafede düzenlenen imza törenine Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Solhanspor Kulüp Başkanı Sebahattin İslamoğlu ve kulüp yöneticileri katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından deneyimli çalıştırıcı Ahmet Reşat Arığ ile 1 yıllık sözleşme imzalandı.


“VOLEYBOL ANADOLU’DA BİR BAŞKA GÜZEL”

1 TL aidatla kurdukları takımın bugünlere gelmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Solhan Spor Kulüp Başkanı Sebahattin İslamoğlu, “2013 yılından buyana voleybol alanında mücadele eden Solhan Spor olarak önümüzdeki sezonda Efeler Ligi’nde mücadele edeceğiz. Şuan Doğu Anadolu’nun tek takımı olduğumuz gibi Bingöl’de ise bu alanda bir ilke imza attık. Emek veren ve destek veren herkese teşekkür ederim. Küçük şehrin büyük hikâyesi olarak tanımladığımız Solhan Spor’umuz, bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkmıştır. Voleybol Anadolu’da bir başka güzeldir. Biz de bu güzelliği yapmak için 7’den 77’ye kadar hep beraber bu uğurda maddi manevi olarak mücadele ediyoruz. Yeni sezon çalışmalarımıza da hocamız Sayın Ahmet Reşat Arığ ile anlaşarak yola çıktık. Kendisine de bizlerle bu heyecana ortak olup yolumuzda öncü olacağından dolayı teşekkür ediyorum. Bizler en üst ligde mücadele eden 16 takımdan biri olabiliriz ama bu takımlarımızın içinde halk takımı olarak niteleyebileceğim tek takımız. Belediye takımı olmadığımız gibi bir kurumsal firma desteği olmadan mücadele eden tek takımız. Tabi ki kurumsal firma desteğine ihtiyacımız vardır. Beklentilerimiz de vardır. 7 yıllık mücadelemizde Anadolu’ya bir soluk, yeni bir heyecan kattık. Bunun devam etmesi ve geleceğimiz olan gençlerimizin; hayallerine ve gönüllerine dokunmak ve geleceklerine umut olmak için desteğe de ihtiyacımız vardır. İmkânı olanların da maddi manevi desteklerini bekliyoruz. Toplantımıza iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.” dedi.

“SOLHANSPOR’U AVRUPA’YA TAŞIMA HEDEFLERİNDEYİZ”

Solhan Spor ile anlaştığı için çok mutlu olduğunu belirten antrenör Ahmet Reşat Arığ ise, “Başkanımıza ve yöneticilerimize bana böyle önemli bir görevi verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Daha önce Anadolu’da çalıştım ama nihayetinde bir halkın takımına geldim ilk defa. Daha önce belediye takımlarında görev aldım. Tabi ki şehrin heyecanını ben de yaşıyorum. Yeni bir heyecan benim için de. Kariyerimde birçok takımda antrenörlük yaptım ama inşallah buradaki insanların beklentisini, 20 bin kişilik bir şehrin heyecanını beraber yaşayıp üst seviyelerde efeler liginde mücadele edeceğiz ve Avrupa’ya taşıma hedeflerindeyiz. İnşallah vazifemizi kusursuz bir şekilde yerine getiririz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.