ManşetMilli Takımlar

Neslihan Demir, Türkiye-İtalya maçını değerlendirdi

Türk voleybolunun efsane isimlerinden Neslihan Demir, Socrates Dergi’nin YouTube kanalına konuk olarak Filenin Sultanları’nın İtalya ile oynadığı yarı final maçını değerlendirdi.

Neslihan Demir:

“Vargas gibi dünyanın en iyi pasör çaprazına sahipseniz, o iki tane üç tane bloğu vurdu diye onu unutamazsınız. Onu oyuna sokmak zorundasınız. Vargas, o kalitede bir oyuncu. Demoralize olmaz üç tane blok yedi diye.”

“Birinci seti kazansaydık 3-0’dı bu maç.”

“İtalya kalitesinde bir takımla beşinci setin böyle geçeceğini hiç düşünmemiştim. Çok kaliteli bir takımız, nerede ne zaman oynamamız gerektiğini çok iyi biliyoruz.”

“Bizim 2003’teki takım sahaya çıksaydı böyle bir maçtan biz galip ayrılamayabilirdik. Benim zamanlarımda biz buralarda kırılırdık. Ama şimdi kızlara baktığımda hepsi winner’lar. İşler kötü gittiğinde de beraberlerdi bugün sahanın içinde. Birisi hata yapıyor ama yine de yüzler gülüyordu.”

“İkinci sette bize kazandıran en büyük isimlerden birisi Ebrar’dı. Öyle bir iç motivasyonu var ve öyle güzel dışarı yanısıtyor ki takım da onun peşinden geliyor.”

“Allah aşkına şu bloğumuzu oturtalım. Ne olur top geçirmeyelim Boskovic’e!”

“Biz Vargas’ı unutamayız, Vargas’a atmazsak Hande de hücumda düşük kalır.”

“Ben pazar günü yine Cansu ile başlarım. Hayatı final oynamakla geçti. Takıldığı noktada da Elif’e yüzde yüz güvenebiliriz. Elif belki de sonradan girip yaptığı seçimlerle maçı değiştirdi.”

“Serviste çok fazla hata yaptık. Ben saçımı başımı yolduğumu hatırlıyorum ‘Yine mi servis kaçırdık?’ diye.”

“‘Simge olabilir miydi?’ diye gerçekten ben de merak ediyorum. Gizem’in inişleri çıkışları oluyor ama kötü oynamıyor. Santarelli’ye göre demek ki arada mutlaka bir fark var ki Gizem’de ısrar ediyor.”

“Bir sürü takımda oynadım, hem kulüpler hem Milli Takımlar bazında. ‘Dream Team’lerde oynadım ama gerçekten kimya yoksa olmuyor. Santarelli geldiği ilk günden itibaren bunu öyle güzel adapte etti ki… Hem kendini takıma adapte etti hem de takımı kendine adapte etti. Karşılıklı çok güzel bir alışveriş oldu. Umarım uzun yıllar bu birliktelik, bu sinerji devam eder.”

Kaynak: Socrates Dergi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.