Sultanlar Ligi

Melissa Vargas’ın Fenerbahçe Opet’te oynayabilecek mi?

Milli voleybolcu Melissa Vargas, son iki sezondur Çin Ligi takımlarından Tianjin Bohai Bank’ta forma giyiyor ve Çin’deki sezonun bitiminin ardından Türkiye’ye dönerek Fenerbahçe Opet’te forma giyiyordu. Bu sezon bu böyle olması planlanıyordu ancak Çin’deki sezon bitim tarihiyle, TVF’nin transfer talimatnamesindeki geçici transfer tarihi uyuşmadı.

TVF’nin transfer talimatnamesinde geçici transferin 1 Eylül-31 Ocak tarihleri arasında yapılabileceği maddesi yer alıyor. Melissa Vargas’ın forma giyeceği Çin Ligi’nde ise lig 6 Şubat 2024 tarihinde sona eriyor. Yani Melissa Vargas Çin’de forma giydiği esnada Türkiye’deki geçici transfer süreci sona eriyor. Bu durumda Çin Ligi devam ederken Melissa Vargas’ın transferi gerçekleşemeyeceği için Melissa Vargas farklı bir durum yaşanmadığı takdirde Sultanlar Ligi’nde Fenerbahçe Opet’te forma giyemeyecek.

Geçmiş sezonlarda Çin Ligi daha erken bittiğinden dolayı Melissa Vargas’ın transferi gerçekleştirilebiliyordu.

Türkiye’de yayınlanan transfer talimatnamesindeki tarihin değiştirilme ihtimali neredeyse %0. Bu durumda Melissa Vargas’ın Fenerbahçe Opet’te forma giyebilmesi için tek çare Çin Voleybol Federasyonu’nun henüz başlamamış olan ligin bitiş tarihini geriye çekmesi. Bu konuda girişimlerin ve görüşmelerin olduğu ve deyim yerindeyse çözüm için tüm tuşlara basıldığı öğrenildi.

Çin Voleybol Federasyonu’nun ligin bitiş tarihini geriye çekmemesi durumunda Melissa Vargas’ın transfer için tarihleri uyan diğer ülke seçeneklerini değerlendirebileceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.