RöportajlarManşet

Melissa Kolurbaşı yeniden Türkiye’de!

Eğitim ve voleybol kariyerini bir süredir ABD’de sürdüren 2000 doğumlu pasör çaprazı Melissa Kolurbaşı, Türkiye’ye döndü.

Melissa Kolurbaşı kendisine yöneltilen sorulara şöyle yanıt verdi:

Amerika’daki üniversite ve spor hayatın nasıl geçti?
Amerika üniversite ve spor hayatı benim için çok güzel geçti. 5 yıl boyunca tam burslu çok iyi üniversitelerde okuma şansım oldu ve aynı zamanda voleybol anlamında da parlayabildim. İlk yılımda konferansımın all-team takımına seçildim ve daha ilk yıldan kendimi konferansımdaki diğer takımlarada gösterme fırsatım oldu. Bu sayede master yapmak için takım arayışına girdiğimde, farklı üniversitilereden bir sürü teklif aldım ve bu sayede akademik anlamda da kendimi geliştirmeye devam edebildim.

Türkiye’den Amerika’da okumak isteyenlere ne tavsiye edersin?
En büyük tavsiyem, her zaman disiplinli olmak ve zamanı iyi organize edebilmek. Amerika 1. Liginde oynamak demek zaman anlamında her zaman fedakarlıklar yapmaya hazır olmak demektir. Çok yoğun bir antrenman/maç temposunun üstüne derslere yetişmeye çalışmak görüldüğü kadar kolay değil. O yüzden bazı uykusuz gecelere ve sosyal hayattan fedakarlık yapmaya hazır olmak gerek. Ama planlı ve programlı olunduğu sürece hem sporda hem akademik anlamda başarılı olmak çok mümkün.

Şuanda Türkiye’desin, planların neler?
Menajerimin görüştüğü takımlar var, sanırım kısa bir zaman diliminde tekrar sahalarda olacağım. Türkiye voleybol anlamında çok açık bir ülke oldugu için bundan elimden geldiğince faydalanmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.