ManşetLigler

Kent Konseyi’nde Pandemi Sürecinin Kulüp ve Antrenörlere Etkisini Konuşulacak

İstanbul Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu, Youtube Kanalı üzerinden gerçekleştirilen Canlı Yayın etkinliğinde bu hafta Pandemi Sürecinde Kulüplerin ve Antrenörlerin Yaşadığı Hukuksal Sorunlar konusu işlenecek.

Voleybolaktuel.com Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek’in moderatörlüğünde 3 Ocak 2021 Pazar günü saat 16.00’da İstanbul Kent Konseyi Youtube Kanalında gerçekleşecek olan Canlı Yayına Eczacıbaşı Spor Kulübü Genel Menajeri Nalan Ural, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Tenis Federasyonu Başkan Vekili Cem Tınaz, Avukat Mert Yaşar ve Voleybol Antrenörleri Derneği Genel Sekreteri Volkan Şirinoğlu konuşmacı olarak katılacaklar.

2021 Yılının bu ilk etkinliğini izlemek için tıklayınız.

Kent Konseyi nedir?

İstanbul kent Konseyi, Belediye Kanununun 76. Maddesine istinaden kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. İstanbul’da ilk kez kurulan Kent Konseyi, her türden farklılığa açık olarak bir kentin büyük buluşma arenasıdır.  Kent Konseyi, kentte gönüllü dayanışmayı harekete geçiren bir kurumdur.
İstanbul’un kent yaşamında fark yaratıp, katma değerli etkinliklerle bilinçli toplum oluşturmaya çalışan; İstanbul’da sporun tüm seviye ve branşlarına yönelik gelişim için güncel ihtiyaçlarını tespit etmek ve değerlendirmelere dayalı olarak planlama ve projeler oluşturmayı amaçlayan Spor Çalışma Grubu, İstanbul halkının spora katılımını sağlamak, desteklemek ve spor tesislerinin verimli kullanılması için çalışmalar yapılmayı hedeflenmiştir. İstanbul halkına otuz dokuz ilçede sporu sevdirmek ve sporu özendirmek temel amacıyla çalışmalar yapmaktadır.

İstanbul Kent Konseyi’nde İstanbul ile ilgili her konuda faaliyetler ve farkındalıklar yaratacak, fikirlerin ve projelerin geniş biçimde tartışılacağı ilk yer olan toplam on dokuz çalışma grubu ile altı meclis  şunlardır:
Çalışma Grupları:
Spor Çalışma Grubu
Tarım, Gıda ve Su ürünleri Çalışma Grubu
Kent Sanat Çalışma Grubu
Kent Yoksulluğu Çalışma Grubu
Kent Peyzajı ve İmar Çalışma Grubu
Çocuk Hakları Çalışma Grubu
Çevre Çalışma Grubu
Turizm Çalışma Grubu
Deprem ve Afet Çalışma Grubu
Ulaşım Çalışma Grubu
Eğitim Çalışma Grubu
Hukuk ve İnsan Hakları Çalışma Grubu
Dijital Teknoloji Çalışma Grubu
Toplumsal Eşitlik Çalışma Grubu
Hayvan Hakları Çalışma Grubu
İklim Krizi Çalışma Grubu
Emek/İş Yaşamı Çalışma Grubu
Göç Çalışma Grubu
Kent Sağlığı Çalışma Grubu

Meclisler:
Kadın Meclisi
Gençlik Meclisi
Çocuk Meclisi
Engelliler Meclisi
65+ Meclisi
Yüksek Öğrenim Meclisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.