1. LigManşet

Karşıyaka ile Yaşar Üniversitesi işbirliği yeni sezonda da sürüyor

Karşıyaka Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Filede Yaşar Üniversitesi ile İşbirliğimiz Yeni Sezonda da Sürüyor

Yaşar Üniversitesi ve Kadın Voleybol Takımımız arasında, işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında, bir yıl boyunca Yaşar Üniversitesi adı formalarımızda yer alırken aynı zamanda hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı işbirliği ortamı yaratılması da hedefleniyor.

Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen imza törenine, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Başkanımız Turgay Büyükkarcı, Başkan Vekilimiz ve Şube Başkanımız Serkan Ergüven, Asbaşkanımız İlter Köseoğlu, Üniversite Genel Sekreteri Ender Duran, Mali İşler Daire Başkanı Zeki Doğan ve Voleybol Genel Menajerimiz Halis Oğuz Özlütürk katıldı. Bugüne kadar altyapısından pek çok milli takım oyuncusu yetiştiren Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de mücadele eden Kadın Voleybol Takımımız ile Yaşar Üniversitesi arasındaki işbirliği anlaşmasını Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer ve Başkan Turgay Büyükkarcı imzaladı.

İmza törenin ardından işbirliğini değerlendiren Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, Yaşar Üniversitesi’nin bir spor ve sanat kültürü bulunduğunu vurgulayarak, “Üniversiteler, sadece akademik çalışmaların yapıldığı yerler değil, aynı zamanda gençlerin sosyal ve sportif faaliyetlerini de destekleyen kurumlardır. Spora olan desteklerimizle, voleyboldan basketbola, atletizmden yüzmeye kadar öğrencilerimiz başarılara imza atıyor. Pozitif ayrımcılık yaparak kadın voleyboluna katkı sağladığımız için mutluyuz. Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de başarıyla mücadele eden KSK Voleybol Takımı ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği anlaşmasını da spora ve kente katkı açısından çok önemsiyoruz. Hem öğrencilerimizin hem de sporcularımızın karşılıklı olarak yararlanacağı işbirliği ortamı yaratmak için bu adımları attık. Bu çerçevede, KSK’nin formasında bizim ismimizle mücadele etmesinden, büyük mutluluk duyuyoruz. KSK forması giyen 8 voleybolcu, aynı zamanda bizim öğrencimiz ve okul takımımızda da yer alıyorlar. Ümit ediyorum ki KSK Kadın Voleybol Takımı, önemli başarılara imza atar ve hem sizi hem de bizi gururlandırmaya devam eder” dedi.

Başkanımız Turgay Büyükkarcı ise İzmir’in iki köklü markasının voleybolda birlikteliğinin 3. Yılına girdiğini belirterek, “Yaşar Üniversitesi’ne katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Hep birlikte kadın voleybolunda, ciddi atılımlar yapıyoruz. Pozitif ayrımcılık bizim kulübümüzün genlerinde var. Amatör branşlara verdiğimiz önemle Atatürk’ün izinden gerçek anlamda giden bir kulübüz. Bugüne kadar olduğu gibi altyapı, sporcu yetiştirme ve Türk voleyboluna daha iyi hizmet her zaman önceliklerimiz. Her yıl aşama kaydederek ilerliyoruz ve bu yıl halkayı büyütmek zamanı. Milli takımımıza uzun yıllar hizmet veren hocamız Reşat Yazıcıoğulları’yla, yönetimimizle, Yaşar Üniversitesi’yle ve taraftarımızla birlikte, COVID-19 nedeniyle yaşanan tüm olumsuz koşullara karşın başarıya ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimiz seneye Sultanlar Ligi’nde yer almak” diye konuştu.

Anlaşma kapsamında; Voleybol Takımımız, 2020/2021 sezonu boyunca, formasında Yaşar Üniversitesi logosunu taşırken ayrıca hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı işbirliği ortamı yaratılması da hedefleniyor. Ayrıca, Yaşar Üniversitesi Voleybol Takımı da tesislerimizden ve imkanlarımızdan yararlanabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.