Güncel HaberlerManşet

Kaptan Eda Erdem Dündar, konteyner kent açılışına katıldı

Filenin Sultanları ve Fenerbahçe Opet’in takım kaptanı, deneyimli voleybolcu Eda Erdem Dündar, Kahramanmaraş Umut Kent Fenerbahçe Mahallesi Konteyner Kenti’nin açılışına katıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Yaralarımızı birlikte sarıyoruz: Kahramanmaraş Umut Kent Fenerbahçe Mahallesi Konteyner Kenti’nin açılışı yapıldı

Yüreğimizin yandığı, kelimelerin yetersiz kaldığı, yaraları sarmak için ivedilikle adımların atıldığı merkez üstü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizin etkilendiği depremlerin ardından bölge halkının yanında olmak için peş peşe adımlar atan Kulübümüz, Kahramanmaraş’ta, afetzedeler için barınma sorununun çözümü için bölge halkını sarı lacivertin kapsayıcı gücüyle kucakladı.

Koç Topluluğu tarafından kurulan 2300 konteyner ile Türkiye’nin en büyük konteyner kentlerinden biri olan Kahramanmaraş Umut Kent Projesi içerisinde yer alan Fenerbahçe Mahallesi Konteyner kentinin (516 konteyner) açılışına Başkanımız Ali Y. Koç, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt, Selma Altay Rodopman, Bekir İrdem, Can Gebetaş, Futbol A Takımımızın kaptanlarından Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın oyuncusu Tarık Biberovic, kulüp çalışanları, Fenerbahçe Spor Okulu öğrenci ve antrenörlerinin yanı sıra çok sayıda dernek üyesi ve gönüllü katıldı.

Fenerbahçemizin, Kahramanmaraş halkıyla kucaklaştığı, çocuklara el uzattığı bu özel etkinliğe Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Umut Kent Kaymakamı Taha Furkan Sönmezel ve AFAD İl Müdürü Tayfur Temur da katılım sağladı.

Sosyal alanların yanı sıra çocuklar için oyun parklarının da yer aldığı kentte Başkanımız, Yöneticilerimiz ve beraberindekiler YKB Çağrı Merkezi, TEGV çocuk atölyesi, okul alanı, kütüphane, Tüpraş teknoloji atölyesi, kreşler, Kadın Dayanışma Merkezi ve Fenerbahçe Beko İnternet cafesini ziyaret etti. Başkanımız, yöneticilerimiz ve sporcularımız burada çocuklarla ve vatandaşlarımızla yakından ilgilendiler ve sohbet ettiler.

Koç Topluluğu ile Fenerbahçe gönüllülerinin de sahada olduğu organizasyonda mahalle konseptiyle; sokak etkinlikleri, branding ve süslemeler, aktiviteler, sahne etkinlikleri yapıldı ve konteyner kentteki evler tek tek gezilerek depremzede vatandaşlarımıza çeşitli hediyeler takdim edildi.

Çocuklarla maç yapıldı

Başkanımız, Yöneticilerimiz ve sporcularımız, çocuklarla maç yaptılar. Bu özel karşılaşmanın başlama vuruşunu Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun yaptı. Renkli görüntülere sahne olan maçın ardından da toplu fotoğraf çektirildi.

Ardından Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl ve ilçe idarecileri sahneye çıktı ve birer konuşma yaptılar.

Başkanımız Ali Y. Koç: Umutsuz insan ilerleyemez o yüzden bu kentin ismi Umut Kent

“Sevgili Kahramanmaraşlılar, şahsım, burada olan Yönetim Kurulu arkadaşlarım, sporcularımız Mert Hakan, Eda Erdem ve Tarık Biberovic adına hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Bugün burada çocuklarla çok keyifli maç yaptık. Sayın Valimiz başlama vuruşunu yaptı.

Bugün Kahramanmaraş Umut Kentli olmaktan dolayı hepimiz çok çok mutluyuz ve gururluyuz. Aynı zamanda da çok çok duyguluyuz.

6 Şubat gecesi ağır bir felaket yaşadık. Millet ve devlet omuz omuza verdi ve bu sıkıntılı günleri aşmak için herkesin çorbada tuzu oldu. Biz de ‘Fenerbahçe Spor Kulübü olarak çorbada tuzumuz olması lazım’ dedik ve ilk günden itibaren stadımızın altında Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Trabzonlusu herkes kendi stadının çatısı altında uğraştı. Tırları doldurdu ve buralara yolladı. Önemlisi unutmamak ve unutturmamak. Bu felaketi geride bırakmak çok uzun süreç alacak. Bizler Fenerbahçe Spor Kulübü olarak aramızda kongre üyelerimiz, taraftarlarımız, derneklerimiz… Hem Türkiye Futbol Federasyonu hem de kendimiz bir kaynak yarattık ve 1000 konteynerlik projeye imza attık. Birisi burası, onun için de Koç Holding ve Koç Grubuna çok çok teşekkür ediyorum. Ağır işi onlar yaptı, bizim işimiz kaynağı oluşturmaktı.

İkinci projemizde inşallah Allah’ın izniyle çok yakın zamanda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek. İnşallah onu da açmak yakın zamanda nasip olacak. Bu uzun yolculuğunuzda size bir nebze umut olabildiysek, bir nebze sizi rahatlatabildiysek, sıkıntılarınızı unutmanıza bir nebze fayda sağlayabilirsek bizler için ne ala. Umut insanoğlunun yakıtıdır. Umutsuz insan ilerleyemez o yüzden bu kentin ismi Umut Kent. İnşallah sizlere tünelin sonunda görebileceğiniz bir umut vaat etmişizdir. Biz kaynak yaratıyoruz. Koç Holding’deki, Federasyondaki arkadaşlar var güçleriyle çalışıyorlar. Gönüllüler vs vs. Şunu unutmayın ne kadar kaynağınız olursa olsun, ne kadar hazır konteyneriniz olursa olsun, devlet olmazsa bunlar olmuyor. Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Kaymakamımıza ve Umut Kent Kaymakamına, Emniyet Müdürümüze şahsım ve arkadaşlarım, konteyner kenti yapan herkes için çok çok teşekkür ediyoruz. Sizler olmasaydınız bizim işimiz hiç de kolay olmayacaktı. Sağ olun, var olun. İnşallah en kısa zamanda da sizler kalıcı evlerinize taşınabilirsiniz.”

Yönetim Kurulu Üyemiz Can Gebetaş: Gözlerinizdeki neşe, kalplerinizdeki heyecan bizleri çok mutlu etti

“Sevgili Kahramanmaraşlılar, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün burada Başkanımız, 5 Yönetim Kurulu Üyemiz ve kulüp çalışanlarımızla birlikte olsak da aslında 35 milyon Fenerbahçe taraftarı ile birlikteyiz. Bizler bedenen buradayız, onlar ruhları ve kalpleri ile televizyonları başında sizleri izliyorlar. Bizi burada çok iyi karşıladınız. Gözlerinizdeki neşe, kalplerinizdeki heyecan bizleri çok mutlu etti. Görebiliyorum ki, bir nebze depremin yaralarını sarmaya katkıda bulunabiliyoruz. Misafirperverliğiniz için çok teşekkürler. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, taraftarların da selamıyla sizleri selamlıyorum.”

Yönetim Kurulu Üyemiz Bekir İrdem: Elimizden ne geliyorsa yapacağız ve yapmaya devam edeceğiz

“6 Şubat depreminden 4 gün sonra başta Genel Sekreterimiz Burak Kızılhan olmak üzere 3-4 Yönetim Kurulu arkadaşımızla Kahramanmaraş’a geldik. Felaketi gözlerimizle gördük, yaşadık. İstanbul’a gözlerimiz yaşlı, kalplerimiz buruk döndük. Başkanımızın önderliğinde o günden bugüne ne yapabiliriz diye düşünerek ve planlayarak elimizden gelen bütün yardımları yapmaya başladık. Kızılay ile birlikte kan bağışı, çadırların gönderilmesi, gıda yardımının yapılması, sonrasında da konteyner kent projesi için var gücümüzle çalıştık. Bugün burada sizin gülen yüzlerinizi görmek, sosyal yaşamın da burada ne kadar güzel kurulduğunu görmek bizleri son derece memnun etti. Sizler o gün soğuk havalarda perişan haldeyken bizler İstanbul’da rahat uyuyamamıştık. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de neden en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Elimizden ne geliyorsa yapacağız ve yapmaya devam edeceğiz.”

Yönetim Kurulu Üyemiz Selma Altay Rodopman: Fenerbahçe olarak her zaman yanınızdayız ve yanınızda olacağız

“O üzücü ve acı dolu geceden sonra ‘Fenerbahçe olarak her zaman yanınızdayız ve yanınızda olacağız’ dedik. Elimizden geldiğince yaralarınızı sarmaya gayret ettik. Bugün burada sizlerle olmak bizim için çok değerli. En kısa sürede kalıcı konutlarınıza yerleşmeniz dileğiyle ve bu süreçte Fenerbahçe Mahallesi’nde huzur dolu günler diliyorum.”

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt: Umut varsa hayat var. Hayatın her alanında da her anında da Fenerbahçe var

“Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizlerle burada beraber olmak bizler için de çok çok kıymetli. 6 Şubat’tan sonra yaralarımızı hep beraber saracağız diye yola çıktık, sizlerle ilk günden beri beraberiz ve beraber olmaya da devam ediyoruz. Umut varsa hayat var. Hayatın her alanında da her anında da Fenerbahçe var.  Her zaman sizinleyiz. Sizleri çok seviyoruz.”

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan: Sizleri yüzünüz gülüyor olarak görmek bizleri çok mutlu etti

“Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. O acı gecenin ardından nisan ve mayıs ayında Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimizle sizleri, Hatay’ı ve Adıyaman’ı ziyaret ettik. O zaman çok farklı durumdaydık şimdi çok çok farklı durumdayız. Bu şekilde sizleri yüzünüz gülüyor olarak görmek bizleri çok mutlu etti. Her zaman yanınızdayız. İnşallah tekrar buraya geleceğiz. Başta Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, renklerden bağımsız bütün vatandaşlarımız, 6 Şubat’tan beri Fenerbahçe Spor Kulübü’nün afet bölgesine yardım kampanyasına destek veren herkese canıgönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca Koç Holding’e de bu değerli konteyner kenti yaptığı için bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun: Bugün ilimiz adına kıvanç duyduğumuz yaklaşık 2300 konyetner kentin bulunduğu Umut Kent’in açılışı için bir aradayız

“Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim, çok kıymetli Fenerbahçe kulübümüzün Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fenerbahçe kulübümüzün çok değerli sporcuları, değerli misafirler ben de sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün ilimiz adına kıvanç duyduğumuz yaklaşık 2300 konyetner kentin bulunduğu Umut Kent’in açılışı için bir aradayız. Ben bu kentin hayata geçirilmesinde, yapılmasında emeği geçen başta Koç Holding olmak üzere Fenerbahçe kulübümüze ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Kendilerinden Allah razı olsun. Teşekkür ediyoruz. İnşallah kalıcı konutlar yapılıncaya kadar hemşerilerimiz burada huzurlu, mutlu bir şekilde yaşamlarını idame ettirecekler. Tekrardan kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.”

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: Bu süreçte Türkiye kenetlendi. Herkes yanımızdaydı. Bugün de güzel bir örneğini yaşıyoruz

“Sayın Valim, Fenerbahçe kulübümüzün çok değerli Başkanı, değerli yöneticiler, kıymetli sporcularımız, her ferdi kahraman olan çok değerli hemşerilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Büyük bir afet yaşadık. Zor günler geçirdik. Hamdolsun milletimizin, devletimizin üst düzeyde bir desteğiyle bugünlere geldik. İnşallah bugünleri de kalıcı konutlara ulaşarak aşmış olacağız. Bu süreçte Türkiye kenetlendi. Herkes yanımızdaydı. Bugün de güzel bir örneğini yaşıyoruz. Fenerbahçe kulübümüzün değerli Başkanı, Yöneticileri burada kıymetli hemşerilerimize ifade edildiği gibi 2300’ün üzerinde konteyner, yaşam alanı oluşturdular. Burada hem spor alanlarıyla hem de sosyal alanlarıyla gerçekten çok güzel bir alan oldu. İnşallah 1 yıl içerisinde de Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedef doğrultusunda kalıcı konutlara ulaşmış olacağız. Ben, emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla.”

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal: Herkese sonsuz teşekkürler ve saygılarımı sunuyorum

“Sayın Başkanım, ben şahsınızda Fenerbahçe Kulübü’nün yönetimine bu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hakikaten 6 Şubat’ta ülkemiz büyük bir felaketi yaşadı. Ancak devletimiz, milletimiz ve bütün unsurlarıyla STK’larıyla, bütün imkan ve kabiliyetleriyle burada oldular, burada olmaya devam ettiler, bu da en güzel örneğidir. Katkı ve destek sunan herkese sonsuz teşekkürler ve saygılarımı sunuyorum.”

Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu: Bu proje kamu-özel sektör-sivil toplum kuruluşları bir araya geldiğinde nasıl kısa bir sürede, nasıl iyi bir projenin ortaya çıkartılabileceğinin canlı bir örneğidir

“Sayın Valim, Sayın Başkanlarım, Sayın Yönetim Kurulu Üyeleri, Sayın Ali Koç. Öncelikle büyük bir felaket, tekrardan hepimizin başı sağ olsun. Hepimize geçmiş olsun. Çok değerli arkadaşlar, bu proje kamu-özel sektör-sivil toplum kuruluşları bir araya geldiğinde nasıl kısa sürede, nasıl iyi bir projenin ortaya çıkartılabileceğinin canlı bir örneğidir. Bunda hepinizin katkısı var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ali Bey benim ismimi ön plana çıkardı ama ben çorbada tuzu olan kişilerden bir tanesiyim. Asıl burada devamlı görevli arkadaşlarım ki Koç Topluluğu içerisinde binlerce gönüllümüz var. Koç Topluluğu olarak şirketlerimiz, bütün şirketlerimiz buraya canıgönülden destek verdiler. Yüzlerce, binlerce gönüllümüz kesintisiz çalıştı. Geçen haftaya kadar her gün buradan bana canlı dron görüntüleri geldi. Valimiz, Başkanlar, Ali Bey gelecek diye çok özendik. 1 hafta önce buranın durumunu görünce ‘Eyvah, biz nasıl yetiştireceğiz’ dedim. Ama sağ olsun bütün kamu yetkilileri öyle bir destek verdi ki, bütün gönüllülerimiz öyle bir çalıştılar ki sizlerin de desteğiyle burayı hayata geçirdik. Önceki hafta Hatay’daydık, bugün buradayız. Buradaki enerjiyi gördükten sonra ülke olarak evvelallah sırtımızın yere gelmeyeceğini çok net görüyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Teşekkür ederim.”

Kaptan Eda Erdem Dündar: Gözlerde gördüğüm o umut, o ışık beni gerçekten mutlu etti

“Beklediğimden çok daha umut dolu yüzler gördüğümü söyleyebilirim. Çünkü yaşanan felaket gerçekten çok büyük. 6 Şubat’ta çok büyük bir acıyla uyandık. Ama görüyorum ki burada insanlar hayata tutunmaya çalışıyorlar. Zor şartlar altında burada yaşıyorlar ama inanıyorum ki bugünlerden geçeceğiz. Gözlerde gördüğüm o umut, o ışık beni gerçekten mutlu etti. Çocukların enerjisi çok güzel. Çok tatlılar. Hepsiyle imkânım oldukça oyunlar oynamaya çalıştım. Enerjileri çok yüksek. Bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Beni gördükleri için çok mutlular, ben de çok mutlu oldum. Onlar bizim geleceğimiz. Onlarla vakit geçirmek, onların acılarını dindirmek adına onlarla beraber olmak çok önemli. Proje de çok kıymetli. Umut Kent Fenerbahçe Mahallesinin açılışı için buradayız. Bu proje çok çok değerli. Depremzedelerimizin yaralarını sarmaya çalışırken aynı zamanda geleceğe umut dolu yaşamlar bırakmak için sürdürülebilir projeler de çok önemli. Burada kurulan futbol, basketbol ve voleybol sahaları çocukların gelişimine de katkı sağlayacak. Koç Holding’e, Başkanımıza, Yöneticilerimize herkese teşekkür etmek istiyorum. Burada çok büyük bir seferberlik var.”

Kaptan Mert Hakan Yandaş: Bizim için çok büyük bir onur, büyük bir gurur, büyük bir mutluluk

“Keşke o güne uyanmasaydık, keşke bu sebepten burada olmasaydık ama biz o gün hem kulübümüz, hem milletimiz hem de kendi adımıza bir misyon yüklenmiştik; ‘hiçbir zaman unutturmayacağız’ diye. Bugün de buraya geldik ve burada insanlarımızla beraberiz. Burada çok güzel bir ortam oluşmuş. İnsanlar biraz olsun gülmeye başladılar, inşallah onların yüzünü daha çok güldürürüz. Onlarla birlikte olmak bizim için çok büyük bir onur, büyük bir gurur, büyük bir mutluluk. Burada olduğumuz için de çok mutluyuz. Ne mutlu bize ki bir nebze olsa da onlara iyi gelebiliyorsak.. Dediğim gibi hiç unutturmadan onların normal hayatlarına dönünceye kadar yanlarında olacağımızın sözünü her zaman verebiliriz.”

Konuşmaların ardından açılış toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.