ManşetLiglerDünya ve Avrupa

Jana Kulan: “Toray egonuzu nasıl disipline edeceğinizi öğreten bir okul”

Japonya’nın Toray Arrow takımında forma giyen Slovak asıllı Azeri voleybolcu Jana Kulan, Toray takımının bu sezonki hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başarılı smaçör önümüzdeki sezon da takımda kalmak istediğini belirtti.

-2020-21 sezonunda takımınızın performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Japonyadaki her kupanın finalinde olabilmek için oynuyoruz. Şu ana kadar iyi gidiyor ve önümüzde 3 kupa daha var.

-Sezon sonu için hedef nedir?
Hedef şampiyon olabilmek ve kazanabildiğimiz kadar madalya kazanabilmek. Kazanmak önemlidir.

-Japonya’da yaşamak ve oynamak nasıl?
Bu günlerde Japonya güvenli. Çünkü pandemik yerlere çok fazla gitmiyorum ama genel olarak burası harika bir yer. Japonya’da oynamak eğlenceli. Bazen insanların ‘’Japonya’da oynamak kolay çünkü uzun boylusun’’ dediklerini okudum. Ama burası herkesin nasıl savunulacağını ve analiz edileceğini bildiği bir lig, bu yüzden rekabetçi.

-Toray senin için ne anlama geliyor?
Toray egonuzu nasıl disipline edeceğinizi öğreten bir okul. Ayrıca bir takımın ne kadar iyi yönetileceğinide de görüyorsunuz.Tüm dünyada oynadım ama buradaki yönetim çok farklı bir seviyede.

-Önümüzdeki sezon için planların neler?
Pandemi bana plan yapmamayı öğretti. Burada kalmak istiyorum çünkü bu profesyonel zihniyeti seviyorum. Ama bu karşılıklı bir karar olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.