Efeler LigiManşet

Halkbank, Mert Matic ile sözleşme yeniledi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Halkbank’ta iç transfer tamamlanıyor. Başkent ekibi bu kapsamda geçtiğimiz yıl kadrosuna kattığı milli orta Mert Matic’in sözleşmesini yeniledi.

1995 doğumlu, 2,10 metre boyundaki yıldız oyuncu bu yıl da Halkbank için oynayacak. Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak A Erkek Milli Takım’ın da bir parçası olan Matic, yeni dönem için heyecanlı ve sabırsız olduğunu söyledi.

Önemli işler yapacağız

Milli yıldız Matic, “Halkbank’ta bir sene daha olacağım için çok mutluyum. Takımda bazı değişiklikler olsa da geçtiğimiz yılın kadrosunu büyük oranda koruduk.

Yeni bir antrenörle çalışacağız, bu yeni bir anlayış ve değişim anlamına geliyor. Hocamız deneyimli, başarılı ve kariyerli bir isim. Sporcuları geliştirdiği gibi takıma da çok şey katacaktır” diye konuştu.

Halkbank’ın hedeflerinin her zamanki gibi yüksek olduğunu dile getiren milli orta, “Kulübün genlerinde bu var. Artık her kupada şampiyon olarak camiamıza yakışan işler yapmak istiyoruz. Buna Şampiyonlar Ligi’ni de dahil ediyorum. Geçen yılı üçüncü bitirmiştik, bu sezon final neden olmasın? Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Büyük, herkesi mutlu edecek sonuçların altına imza atacağımızı düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.