Efeler LigiRöportajlarManşet

Halkbank bilimsel çalışıyor

Gökhan Gökgöz, mekanik değil, kalp gözü açık, şefkatli bir ansan. Duyguları samimi. Sahada hırslı, özel yaşamında daha farklı. O bir hayvansever, evinde üç köpeği var.

Halkbank’ta geçtiğimiz yıldan bugüne kalan nadir oyunculardan. Yeteneği tartışılmaz, profesyonelliği de öyle. Geçen sezondan bu yana değişiklikler yaşadı. Evlendi mesela, yaşamını Büşra Hanım’la birleştirdi. Sağlıklı bir program dahilinde 14 kilo verdi. Artık daha fit.

Gökhan’la bugünü ve yarını konuştuk.

Milli yıldız ilk olarak küresel salgınla ilgili yaşadıklarını anlatıp, bu boşluğu fırsata çevirdiğini anlattı. Gökgöz, “Salgın hepimiz için kötü bir şey doğal olarak. Hayatımızda bir boşluk oldu. Ama benim böyle bir boşluğa ihtiyacım vardı. O arada, vücudumdaki eksikleri giderdim. Düşünme fırsatım oldu. Hayatımda voleybol olmasaymış ne olurmuş, bunu yaşadım. Bu sorunun cevabı olarak özlem diyebilirim. Çünkü her geçen gün voleybola daha fazla özlem duydum” dedi. 

Takım uyumu mükemmel

Bu yıl takımda kalan beş oyuncudan biri olan Gökhan Gökgöz yeni sezona dair, “Geçen sezona göre daha kuvvetliyiz” yorumunu yaptı. Yabancı oyuncuların da geçen seneye kıyasla daha kaliteli olduğunu ifade eden başarılı oyuncu, “Transferler nicelik ve nitelik olarak üst seviyede. Bunun üzerine bir de yakaladığımız muhteşem uyumumuz var. Sezonun henüz başı olmasına rağmen, kendimize hedefler belirleyip kitlenmiş ve kenetlenmiş durumdayız. Takımda tam bir rekabet havası var. Bir sonraki maçta sahada olabilmek adına herkes birbirini zorluyor. Bu da bizi başarıya götürecektir diye ümit ediyorum” diye konuştu. 

Bilimsel çalışıyoruz

Takım çalışırken bilimsel yöntemler kullanıldığını aktaran Gökhan Gökgöz, her antrenman istatistikler tutulduğunu ve oyuncuların her adımının takip edildiğini söyledi. Bunların yanında, teknik heyetin gözlemlerinin de eklenerek, oynayacak oyuncunun belirlendiğini belirtip, hakkaniyete gönderme yaptı. Gökhan, “Bu nedenle de sistem her idmanı, farklı bir maç gibi düşünüp o şekilde antrenman yapmaya zorluyor ve seviyemizi yukarılara taşıyor” diyerek sözlerine açıklık getiriyor. 

Evini seviyor

Gökhan Gökgöz hem sporcu olmanın şuuru, hem salgın nedeniyle antrenmanlardan kalan zamanını evde geçirdiğini açıkladı. Milli smaçör bir gününü kahvaltı-kahve-antrenman-ev-yemek-eşimle bir kahve-akşam antrenmanı-ev-akşam yemeği-uyku zinciri ile anlattı. Boş zamanlarında eşi ile vakit geçiren Gökhan, konsol oyunları da oynadığını da ekledi.

O bir hayvansever

Gökhan Gökgöz, doğa ve hayvanları çok seviyor. O nedenle söyleşiyi Ankara Atlı Spor Kulübünde yaptık. Atları besledi, sevgisi görülmeye değerdi. Duygularını sorduk, şunları söyledi:

Çok fazla hayvansever insan var, Allah hepsinden razı olsun. Sevmeyenlere de bir şey diyemem. Ama zarar verenler için düşündüklerimi burada dile getiremem!”

Bir çok sporcu gibi kendisinin de bir idolü olduğunu, bunun da Arkas Spor’da oynayan Paulo Bravo olduğunu ifade eden Gökhan Gökgöz, Bravo’nun küçük yaşlarda rol modeli olduğunu, daha sonra da birlikte oynama şansına sahip olduğunu söyledi. “Gerek karakteri, gerekse bana kattıkları beni çok etkilemiş, küçük yaşlarda idolüm olmuştu, halen Bravo’nun smaçör oynadığı dönemlerdeki oyununu, azmini örnek almaya çalışırım” diyerek sözlerini açıkladı. 

Ankara’da Anıtkabir var

Ankara’yı İstanbul’dan daha fazla seviyorum diyen Gökhan şöyle devam etti:

“Elbette İzmir’in yeri her zaman ayrı bende, memleketim çünkü. Ama gönlümdeki ikinci şehir Ankara’dır. Ulaşımı kolay ki, bu en önemli şeylerden biri. Ama Ankara’yı çok sevmem için çok ama çok önemli bir neden var; Anıtkabir burada.” 

Milli Takım’la ilgili düşüncelerine gelince şu yanıtı alıyoruz:

“Çok fazla bir yorum yapmak istemiyorum bu konuda. Sadece şunu söyleyebilirim ki, hangi ülkenin vatandaşı olursanız olun, milli formayı terletmek her zaman farklı duygular yaşatır ve o formayı giymek çok mükemmel bir hissiyattır.” 

Aşçılık istiyor

Her sporcu gibi aktif spor yaşamı bittiğinde Gökhan Gökgöz’ün bir aşçı olarak görmek mümkün. “Büyük konuşmayayım ama voleybol dışında bir meslekle uğraşmak istiyorum. Örnek verecek olursam, yemek yapmayı çok seviyorum ve bu konuda her şeye açığım. Fırsatım olursa profesyonel bir eğitim alıp hayatıma o şekilde devam etmek istiyorum. Doğal olarak, zaman ve şartlar ne gösterecek, o yaşlar gelince hep birlikte göreceğiz!” diyerek geleceğine dair planlarını anlatarak sözlerini bitirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.