Sultanlar LigiManşet

“Güzel bir tempo yakaladık”

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

“Güzel bir tempo yakaladık”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi’nin 8. haftasında karşılaşacağı Sistem9 Yeşilyurt maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda yapılan antrenmanın ardından yardımcı antrenörümüz Cihan Çintay, oyuncularımız Gizem Güreşen, Ergül Avcı ve Hazal Selin Arifoğlu çalışmaları Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

Açıklamalar şu şekilde:

CİHAN ÇİNTAY

“Sistem9 bizim için çok önemli bir rakip. Genç ve gerçekten çok formda. Çok iyi gidiyorlar. Tamamen çalışmalarımızı onlara yönelik yaptık. Bütün antrenmanlarımız, bütün taktik antrenmanlarımız onlara yönelik. Tam hedef maçlarımızdan bir tanesi. İnşallah kazanacağız.”

GİZEM GÜREŞEN

“Çalışmalar güzel gidiyor. Aslında her gün daha iyi bir voleybol oynuyoruz. Tabii ki eksiklerimiz var. Ataman ağabey fırsat buldukça gençlere de oynama fırsatı veriyor. Gençler biraz daha maç oynamaya adapte oldukça biz daha da iyi oynayacağımızı düşünüyorum. Çünkü çok uzun bir sezon. 3 günde bir maç oynuyoruz. Doğal olarak rotasyona çok ihtiyacımız var diğerlerinin dinlenmesi ve gençlerin de uyumu açısından. Bazı maçlarda Ataman ağabey bunu yapıyor. Umarım daha çok fırsat olur onların oynaması için. Şu an her şey güzel gidiyor. Yeşilyurt maçını daha önce kazanmıştık. Biz daha tecrübeli bir ekibiz. Onlar daha genç ve enerjileri yüksek bir ekip. İyi de voleybol oynuyorlar. İyi servis atarsak maçı rahat alabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü çok hızlı oynayan bir ekip. Tamamen servise dayalı bir maçın geçeceğine inanıyorum. İyi servis atarsak onların bütün silahlarını yok edebiliriz. O yüzden kendimize çok fazla macera aramadan iyi servis atıp maçı kazanmayı istiyoruz.”

ERGÜL AVCI

“Bizim için önemli bir maç. 3 puan alarak, güzel bir oyun sergileyerek maçı bitirmek istiyoruz. Yeşilyurt genç ve dinamik bir takım, çok çabuk top oynuyorlar. Biz de hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz. Umarım güzel başarı gelir.”

HAZAL SELİN ARİFOĞLU

“Güzel bir tempo yakaladık. Takım içerisinde de keyfimiz yerinde aslında. Bu pozitifliğin oyuna da yansıdığını düşünüyorum. Umarım hedeflediğimizi sahaya yansıtabiliriz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.