Efeler LigiManşet

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımında imza töreni gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızda imza töreni gerçekleştirildi

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızda, yeni oyuncularımız ile birlikte sözleşme yenileyen oyuncularımızın imza töreni gerçekleştirildi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen imza töreni Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke, Galatasaray Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, oyuncularımız Selçuk Keskin, Onurcan Çakır, Murat Yenipazar, Batuhan Avcı ve Maurice Torres’ın katılımıyla gerçekleşti.

İmza töreninin gerçekleşmesinin ardından Başkanımız Mustafa Cengiz, voleybol takımımızın geçen sene Galatasaray’ı gururlandıran galibiyetler aldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda çok mutluyum. Çünkü geçen yıl hem erkek hem de kadın voleybol takımımız, çok başarılı bir sezon geçirdi. Bunda sevgili sorumlu yöneticimiz Okan Böke’nin çok büyük katkısı var. Gecesini gündüzüne verdi. Onlarla beraber yattı kalktı. Sevgili Nedim hocamıza, kaptanımız Selçuk’a ve bütün oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Çünkü bu bir ekip işi, hep birlikte realize ettiler. Bizim tek şansımız sadece Okan Bey değil, Nedim Hoca gibi değerli bir karakterin, değerli spor adamımın ve bir voleybol duayeninin bizimle beraber olması. Bu anlamda Galatasaray da şanslı. Bunu da ezcümle belirtmek isterim.

“Hocamız aynı zamanda neredeyse bilabedel milli takımda da çalışıyor. Galatasaray nasıl voleybolu bu ülkeye getirdiyse, olimpik anlamda sürdürülmesinde önemli katkıları var. Geçen yıl kupa aldık ve camiamızı onurlandıran çok büyük galibiyetler elde ettik. Bizim bütçemiz, adı bizimle anılan diğer kulüplere nazaran 3-4 kat daha az bir bütçe. Buna rağmen başarılı oldular. Adı profesyonel olsa da bizce amatör olan voleybolda maddiyatın her şey olmadığını, hala bir amatör ruhun yaşadığını gösterdiler. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum.”

Voleybol Şubemizden sorumlu olan yönetim kurulu üyemiz Okan Böke ise, pandemi sebebiyle geçtiğimiz sezon kupalar kaçırdığımızın altını çizdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Erkek voleybolunda çok ciddi anlamda geçen sene şampiyonluk şansımız vardı. Sakatlıklar bizi vurmadan önce Süper Kupa’da Fenerbahçe galibiyeti ile başlamıştık, ilk yarıda 12 maçta 11 galibiyet aldık. Tam ritme girdiğimiz zaman ise pandemi ile karşılaştık. Ne yazık ki lig durduruldu. Bence alacağımız şampiyonluktan ve alacağımız kupalardan olduk. Erkeklerde ciddi bir ekol oluşturmaya başladık, kadınlarda da bunu yapmayı düşünüyoruz. Hocamın da yönettiği Türk Milli Takımı’nın nüvesi şu anda aynı zamanda Galatasaray Erkek Voleybol Takımı. Ben bundan çok gururluyum. Milli Takım’ın ve Galatasaray’ın 5-6 oyuncusu altyapımızdan çıkan oyuncular. Sayın Başkanımın da dediği gibi daha mütevazi bütçelerle bizim bu kadar başa oynayabilmemizin sebebi doğru zamanda, doğru yere, doğru adam alarak oldu. İki senedir dikkat edersiniz Galatasaray 30 sene sonra erkek voleybolda bir kupa aldı. Bu, gerçekten büyük bir başarıydı. Seyir zevki çok yüksek bir maç olmuştu.”

“Ondan önceki seneyi hatırlarsanız çocukların çoğu buradaydı. O sene Rus şampiyonu Kuzbass’ı eleyip finalde Trentino’ya CEV Kupası’nda kök söktürdük. Olmadı; ama bu bir deneyimdi. İyi rakiplerle oynaya oynaya çocuklar daha iyi hale geliyor. Geçen sene gene bu pandemide final yolunda gidiyorduk. İnanıyordum ki, ikinci sene üst üste final oynayıp artık iki olduktan sonra, Allah’ın hakkı üçtür deyip bu sefer kazanmayı düşünüyorduk. İnşallah bu sene sıkıntıyla karşılaşmayız. Tüm temennim sadece Galatasaray ve voleybol için değil, tüm sporlar için diyorum. Şu güzelim statta seyircisiz stadın çekilir hali yok. Bu bizi finansal olarak da zor duruma düşüren bir şey. En kısa zamanda açılacaktır diye düşünüyorum. Burada beş oyuncusunu gördüğünüz bu takım, bu sene bileğinin hakkıyla ligde şampiyon olacaktır. Onların da bana sözü var. Teşekkür ederim.”

Takımımızın başantrenörü Nedim Özbey, kolej havasında bir takım kurduklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Sayın Başkanım. Böyle şerefli bir ortamda sizinle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Değerli basın mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Yeniden kolej havası olan takım oluşturma çabalarımız sonuç vermiştir. Yeni gelen arkadaşlarımın hepsine hoş geldin diyorum. Zaten onlar da buraya yabancı değil. Murat Yenipazar, menşei Galatasaray altyapısıdır. Tekrardan yuvasına dönmüştür. Bizim için büyük mutluluktur. Batuhan çok genç bir kabiliyettir. Galatasaray’a çok büyük hizmetler verecek. Eski abilerimiz gibi, adını puntolarla yukarıya yazdıracak bir gelişim içerisinde olduğu için Galatasaray’ı tercih etti. Kendisine teşekkür ediyorum buraya geldiği için. Selçuk 15 yaşından beri benimle beraber. Hep beraberiz. Bütün takımlarda, milli takımlarda. Efendi kişiliği, karakteri, oyun gücü ve liderliği her zaman büyük katkı sağlar.”

“Bir sözüm de Onurcan’a. Onurcan bizim kulübümüzün küçük takımından, yıldız takımından, genç takımından, ümit takımından yetişerek, tam 10 yıl emek vererek A takımının asil kadrosunda yer almaktadır. Gösterdiği performanstan dolayı transferin gözdesi olmuştur. Türkiye’deki bütün kulüpler, kendi forması altında görmek istedi Onurcan’ı. Onurcan’ın tercihi tabii ki doğduğu ev oldu. Hiçbir şekilde görüşme bile yapmadan, burada her türlü şartla kulüpte kalacağım dedi. Kendisine ayrı olarak teşekkür ediyorum. Torres bildiğimiz gibi dünya çapında bir isim. Çok önemli bir oyuncu. Porto Rikolu kendisi. Polonya’da İtalya’da, Japonya’da büyük oyunlar oynadı. 4 yıldır almak istiyordum kendisini, kısmet bu seneymiş. Onun da bizim büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz.”

“Biz kolej takımı yarattık, 16 tane gencimiz, tek yabancımız var. Selçuk ve Burutay takıma abilik yapacaklar. Okan Bey’in dediği gibi geçen sene pandemi yüzünden kaybettiğimiz 3 kupa var. Bunu net söyleyebilirim. Bütün kupalarda finale kaldık. Avrupa kupasında büyük iş yaptık. Normalde elemiştik İtalyan takımını; ama CEV aldığı kararla yok saydı ve son dörtte tuttular bizi. Geçen sene çok büyük sakatlıklar geçirdik. 3-4 oyuncu eksik oynadık. Hepsini sinemize çektik. Bunların hepsi iyileşip sahaya muhteşem bir Galatasaray olarak döndüğümüz zaman, Türkiye şampiyonluğu, Türkiye Kupası, Avrupa Kupası gibi üç kupayı kaybettik. Kulübümüze 31 yıl sonra kupa getirerek başkanımıza ve kulübümüzün müzesine teslim ettik. Bu kupaların devamı gelecektir. Eğer sağlıklarımız müsait olursa, biz hepsine adayız bu kupaların. Başta Başkanım olmak üzere hepinize teşekkür ederim.”

Takım kaptanımız Selçuk Keskin, Avrupa şampiyonluğu hayali kurduklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“Bu ailenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Hepimiz kendimizi gerçek ailemizin içinde hissediyoruz. Bize bu hissi yaşatan başkanımıza, tüm teknik heyetimize çok teşekkürlerimi sunarım. Geçen sene bir Süper Kupa ile başlamıştık ve çok iyi bir kadromuz vardı. Bu pandemiden dolayı sonunu getiremedik. Diğer kupaları da kazanmayı çok istiyorduk. Avrupa Kupası’nda da ondan önceki sene ikinci olmuştuk. Geçen sene ilk dörde kalmıştık. Kupaları almak için emin adımlarla gidiyorduk. Bu sene çok daha güzel hedeflerimiz var. Benim kaptan olarak hedefim camiamıza bir Avrupa Kupası getirmek. Bunun hayalini kuruyorum. Tabii ki lig şampiyonu ve Türkiye Kupası şampiyonu da olmak istiyoruz; ama inşallah hepsini kazanırız. En başta Avrupa şampiyonu olmak istiyoruz. Yeni gelen arkadaşlarımıza hepsine teşekkür etmek istiyorum. Ailemize hoş geldin demek istiyorum. İnşallah uzun seneler hep birlikte güzel sevinçlerle, sağlıklı şekilde, kupalarla camiamızı onurlandırırız, bu çatı altında daha nice güzel günleri kutlarız. Herkese teşekkürler.”

Altyapımızda yetişen Onurcan Çakır voleybolu Galatasaray’da bırakma hedefinin olduğunu belirterek, “Sayın Başkanımız Mustafa Cengiz’e de bize katıldığı ve aramızda olduğu için çok teşekkür ederiz. Her zaman yanımızda olduğu gibi yine yanımızda. Kulübümle sözleşme uzatmamın mutluluğunu yaşıyorum. Nedim abimin de dediği gibi 10 senedir buradayım. Nice 10 senelere diyelim. Kariyer planlarım arasında burada voleybolu bitirmek var. Çok mutluyum bundan dolayı. Takımımızla, benim gibi arkadaşlarımız, altyapıdan gelen arkadaşlarımız, yeni gelen arkadaşlarımız Galatasaray ruhu ile mücadele ediyor. Böyle bir takımda olmaktan dolayı mutluyum. Geçen sene kaldığımız yerden en iyi şekilde devam edeceğiz. Tüm kupalara talibiz. Beni bu formaya layık gören herkese çok teşekkür ederim. Başta Nedim abi olmak üzere, Başkanımız Mustafa Cengiz’e, Sayın Okan Böke’ye çok teşekkür ederim. Umarım bu sene gerekli kupaları alır, başkanımıza takdim edip Galatasaray’ın tarihi müzesine adımızı yazdırırız. Teşekkürler.” dedi.

Yeni transferimiz Batuhan Avcı, “Yaşım genç olduğu için biraz heyecanlıyım. Beni genç yaşımda buraya transfer etmek için uğraşan Nedim Hocamıza, Başkanımıza, Sayın Okan Böke’ye çok teşekkür ediyorum. Galatasaray camiası çok büyük bir camia. Aile ortamı olarak da çok güzel bir aile. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Şampiyonluk hedefimiz var, inşallah bunu başaracağız. Sezon sonu güzel bir kupayla tekrar başkanımızın yanına geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Altyapımızda yetişen ve yuvasına geri dönen Murat Yenipazar, “Nedim abimin söylediği gibi daha önce de bu kulübün bir oyuncusuydum, bu kulübün altyapısından çıktım. Şimdi tekrardan bu büyük camiaya geldiğim için gerçekten çok mutluyum. Transferin gerçekleşmesinde yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Burada olma hissiyatı çok güzel. Kupaların talibiyiz, hepsini almak istiyoruz. Kaptanıma dahil olacağım. Avrupa şampiyonu olmak benim de çok büyük bir hayalim. Müzeye eklemek çok büyük bir hayal. Bu gerçekleştirmek için her sabah yatıp kalkacağız, bunun için mücadele vereceğiz.” diye konuştu.

Dünya çapında üne sahip olan yeni transferimiz Maurice Torres ise, “Çok heyecanlıyım. Böyle büyük tarihi olan bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Bu sezon üç kupada mücadele edeceğiz, sonuna kadar başarıya gitmeye çalışacağız. Böyle harika bir takımın üyesi olduğum için gerçekten mutlu hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.