Güncel Haberler

Fenerbahçeli voleybolcular Fener Alayı’na katıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

“CUMHURİYETİN FENERİ” FENERBAHÇEMİZ, 29 EKİM’DE TARİHİ FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

Kulübümüz, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarındaki ilk adımı 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirdiği tarihi yürüyüşle başlattı.

“Cumhuriyetin Feneri” Fenerbahçemiz, Cumhuriyetimizin 99. yılında çok özel bir etkinliğe imza attı.

Başkanımız Ali Y. Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Uğur Dündar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, YDK ve Kongre Üyelerimiz, derneklerimiz, şube sorumlularımız ve yüz binlerce taraftarımız Bağdat Caddesi’nde oluşturulan “Fener Alayı”nda tek vücut olarak bir araya geldi. Törene Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız bugün kazandığı Spor Toto Kadınlar Şampiyonlar Kupası ile katılırken, 9 branştan sporcularımız; Mert Hakan Yandaş, Sevinç Coşkun, Mir Saeid Marouf Lakrani, Melih Mahmutoğlu, Olcay Çakır, Şennur Demir, Batuhan Çiftçi, Ersu Şaşma, Eda Tuğsuz, Medine Havva Tatlıcan, Kerem Sungun, Elis Özbay, Kaan Yılmaz Aydın, Emre Sakçı, Zülal Zeren, Melike Gevher, Oğuz Kaan Koş, Sedanur Kaçar, Arda Murat Edis, Yamaş Yüksel ve Kinem Kulbay da yer aldı.

Tarihi yürüyüş saat 21.00 sularında Göztepe 60. Yıl Parkı’ndan bando takımının çaldığı 10. Yıl Marşıyla başladı.

Kortej, ellerinde Atatürk resimleri, bayraklar ve meşalelerle bando takımı eşliğinde marşlar söyleyerek Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ne yürüdü.

İnsan seli, saat 23.00 sularında stadımıza ulaştı. Başkanımız Ali Y. Koç, Yöneticilerimiz ve sporcularımız stadımızın yanındaki Fener’in etrafında oluşturulan tören alanında yerlerini aldı.

Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Bir konuşma yapan Başkanımız Ali Y. Koç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutladı. (Başkanımızın konuşması için tıklayınız)

Ardından Başkanımız Ali Y. Koç, meşaleyi çanağa bırakarak Fener’i sembolik olarak yaktı ve ışık şovu başladı. Tören, İzmir Marşı ve ışık şovuyla devam etti.

Yürüyüşe katılım gösteren herkese teşekkür eden Başkanımız Ali Y. Koç, “Bu yürüyüş, yapacağımız yürüyüşlerin ilki olur” dedi ve taraftarlarımızın tezahüratlarına eşlik etti. Tarihi organizasyon Fenerbahçe marşlarıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.