Güncel HaberlerManşet

Doğuş Üniversitesi Şampiyonaya Hazır

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun  Manisa’da düzenlediği  Voleybol Bayan- Erkek Süper Lig Şampiyonası Manisa’da start alıyor. 17 Mayıs 2023 Çarşamba günü başlayacak olan şampiyona 23 Mayıs 2023 Salı günü oynanacak final maçlarıyla sona erecek.

YÖNETİM TAKIMI YALNIZ BIRAKMADI!
İstanbul’u temsil edecek Üniversiteler arasında yer alan Doğuş Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı şampiyonaya katılmak üzere Manisa’ya gitti. Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut Özkan, Genel sekreter Av. Bağlan Uzgören, SKS Müdürü DR. Öğretim Üyesi Hakan Kaya ve Spor Koordinatörü Melike Büyükyiğit ve Başantrenör Barış Sümen yönetimindeki takım hazırlıklarını tamamladı.

SÜMEN: İYİ BİR DERECE ALMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Şampiyonada iyi bir derece alacaklarını belirten Doğuş Üniversitesi Başantrenörü Barış Sümen,” Bu takımımızla önceki yıl ikinci ligden, birinci lige terfi ettik. Geçen yıl da birinci ligden süper lige çıktık. Bu yılda süper ligde mücadele edeceğiz. Süper Ligde ilk yılımız. İyi bir derece almak için mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

BAYANLARDA SEKİZ ÜNİVERSİTE YARIŞACAK!
Şampiyonaya bayanlarda 8 üniversite katılırken, dört üniversite şampiyonaya katılmaktan çekildi. Doğuş Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi olmak üzere 8 üniversitesi katılıyor.  Nışantaşı Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi şampiyonadan çekildi.

ERKEKLERDE DOKUZ ÜNİVERSİTE MÜCADELE EDECEK!
Bayanlarda olduğu gibi 12 takım ile yapılacak şampiyonada erkeklerde de İstanbul Aydın Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi olmak üzere üç üniversite şampiyonadan çekildi. Haliç Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Marnara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, İstanbul Gedik Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi şampiyonada mücadele edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.