LiglerPlaj ve Kar Voleybolu

CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda 2.Gün Sona Erdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, SWS Sports, Beach-It işbirliği ile İnciraltı’ndaki Plaj Voleybolu Tesisleri’nde düzenlenen U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, bugün erkekler ve kadınlar kategorisinde oynanan grup etabı karşılaşmaları ile devam etti.

Erkeklerde üç, kadınlarda iki takımla katıldığımız dev şampiyonada Batuhan Kuru – Necmi Ayberk Güllük, bir üst tura çıkarken, diğer tüm ekiplerimiz turnuvaya veda etti.

İnciraltı’ndaki Plaj Voleybolu Merkezi’nde 11 Temmuz Pazar gününe kadar sürecek şampiyonanın ikinci gününde erkeklerde Batuhan Kuru – Necmi Ayberk Güllük ikilisi, sabah seansında Danimarka’dan Jacop Petersen – Nikola Razdorov’u 2-1 yenerek gruptan çıkmayı garantiledi. Kuru-Güllük ikilisi, grup birincisini belirleyecek maçta İspanyol Antonio Saucedo – Alvaro Viera’ya 2-1 yenilerek ikinci oldu.

Sabah seansında Furkan Ramazan Kaplan – Bahadır Utku Kesgin ikilisi, Macar Marcel Koch – Vilmos Szabo’ya, Sacit Kurt – Ahmet Can Tür ikilisi de Avusturyalı Ben Stockhammer – Simon Jakob’ya aynı skorlarla 2-0 yenilerek gruptan çıkma şanslarını kaybetti. Öğleden sonra seansında Ramazan Kaplan – Bahadır Utku Kesgin, Slovak Juraj Brilla – Lukas Brilla’ya, Sacit Kurt – Ahmet Can Tür ikilisi de Sırp Uros Munsinja – Lazar Loboda’ya 2-0 mağlup olarak şampiyonaya veda ettiler.

Kadınlarda Naz Akyüz – Sanem Baş ikilisi, Avusturyalı Anja Trailoviç – Magdelena Rabitsch’e, Irmak Gökçen – Ece Özdemir de Sırbistan’dan Natasa Cikuc – Najda Cikuc’e aynı skorlarla 2-0 kaybetti. İki kadın takımımız da bu sonuçlarla gruplarında son sırayı alarak şampiyonaya veda etti.

U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, yarın kadınlar ve erkeklerde oynanacak eleme turu ve çeyrek final karşılaşmaları ile devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.