Sultanlar LigiManşet

Bianka Buša: Fenerbahçe’nin gelişimimde rol oynayacak en iyi kulüp olduğunu düşündüm

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının yeni transferlerinden Bianka Buša, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Kendisi için en iyi fırsatın Fenerbahçe olduğunun altını çizen başarılı voleybolcunun açıklamaları şu şekilde:

Benim için en iyi fırsatın Fenerbahçe olduğunu düşündüm

“Yurt dışında oynadığım birçok seneden sonra hayalim Türkiye’de oynamaktı. Benim için Fenerbahçe’nin en iyi fırsat olacağını ve gelişimimde rol oynayacak en iyi kulüp olduğunu düşündüm. Fenerbahçe, başarı geleneğine sahip bir kulüp ve tabii ki çok iyi oyunculara sahip. Burada olduğum için çok mutluyum. Terzic hocamız da burada olmamda çok etkili oldu. Benim için en iyi fırsatın Fenerbahçe olduğunu düşündüm.”

Burada kendimizi geliştirerek Olimpiyat Oyunları’na daha hazır hale geleceğiz

“Sanırım en çok Sırp oyuncunun oynadığı sene bu sene. 7 oyuncu burada yer alıyor. Hem kendim için hem arkadaşlarım için burada, dünyanın en iyi yerinde olmaktan dolayı mutluyum. Üzgünüm ki olimpiyatları oynayamadık. Fakat sağlık her şeyden önemli. Sırp oyuncuların Türkiye’de olması çok iyi. Burada kendimizi geliştirerek gelecekte oynanacak olan Olimpiyat oyunlarına daha hazır hale geleceğimize inanıyorum.”

Koronavirüs sürecinde evde kondisyonerimizin talimatlarıyla çalışmalarıma devam ettim

“Çok zorlu bir süreçti. Özellikle voleybol sporcuları için çok zorluydu. Çünkü aylardır birlikte antrenman yapamadık. Tabii ben evde kondisyonerimizin talimatlarıyla çalışmalarıma devam ettim. Bu çalışmalar belki yeterli değildi ama en azından kendim evde yapabileceğim en iyi çalışmaları gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. En iyi hale adım adım, çalışarak kendimizi geliştirerek tekrardan geleceğiz. Koronavirüs sürecinde yapabileceğim en iyi şey evde kalmaktı. Ailemle zaman geçirdim.”

Bu ailenin parçası olmaktan mutluyum

“Türk voleybolunu seviyorum. Bu lig, oynama hayalini kurduğum liglerden birisiydi. Dünya çapında çok isim bu ligde yer alıyor. Ben de bu ailenin parçası olmaktan mutluyum. Umalım ki her şey yolunda gitsin. Her şeyin başı sağlık. Sağlığımız yerinde bir şekilde kazanabileceğimiz ne kadar kupa varsa kazanalım.”

Taraftarlarımız muhteşem desteklerine devam etsinler

“Taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bilsinler ki sahada en iyisini yapacağım. Muhteşem desteklerine devam etsinler. Umalım ki bu süreci atlatalım da salonda onlarla birlikte maçlarımıza devam edelim.”

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.