ManşetLiglerMilli Takımlar

Avrupa Altın Ligi Şampiyonu Filenin Efeleri Coşkuyla Karşılandı

2021 CEV Avrupa Altın Ligi final maçında Ukrayna’yı 3-1 yenerek şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımımız, yurda döndü.

A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik heyeti ile TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay’ın yer aldığı milli takım kafilesini; TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu karşıladı.

Millilerimiz bando takımı eşliğinde büyük coşkuyla karşılanırken, basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi.

Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ve sporcular, şunları söyledi:

Nedim Özbey: “Son Avrupa Altın Ligi şampiyonu da biz olmuştuk. Bu kupanın ismi defalarca değişti, Avrupa Bahar Kupasıydı arkasından Avrupa Ligi ardından Altın Ligi oldu. Bu kupada 4 kere şampiyon olduk ama en değerlisi de bu. Bu kupayı Türk milletine armağan ediyoruz. Şimdi kısa bir süre dinleneceğiz, ardından Avrupa Şampiyonası için antrenmanlarımıza başlayacağız.

Farkındaysanız Türkiye’nin en genç milli takımı A Milli Erkek Voleybol Takımımız. 20 yaş ve 2.03 boy ortalamalı bir takımla turnuvaya katıldık. On tane çocuğumuz A Milli Takım formasını ilk defa giydi. Gerçekten tarih yazdılar, seyircisiz olduğu için çok anlaşılmadı belki ama tarifsiz duygular hissediyoruz. Buraya gelen basın mensuplarına ayrıca teşekkür ediyoruz. Çok ihtiyacımız olan bir zamanda Avrupa Altın Ligi’nde kürsüye çıkıp İstiklal marşımızı okutan çocuklarımızı tebrik ediyorum.”

Burak Güngör: “İkinci kez namağlup olarak kupayı buraya getirebilmek, bize verilen değeri gösterebilmek adına çok önemliydi. Kupayı ülkemize getirdiğimiz için çok mutluyuz. Avrupa Şampiyonası için büyük hazırlıklarımız olacak. Hedeflerimiz devam ediyor, umarım katlanarak da artacak.”

Adis Lagumdzija: “İki kez üst üste şampiyon olduk, çok güzel bir başarı yakaladık, gerçekten çok mutluyum. Avrupa Şampiyonası öncesi bizim için iyi bir hazırlık turnuvası olduğunu düşünüyorum. Avrupa Şampiyonası’nda benim beklentilerim çok yüksek, iyi şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Genç ve dinamik bir ekibiz, her şeye sahibiz. İyi bir çalışma temposunun ardından güzel şeyler yapabiliriz.”

Efe Mandıracı: “İlk A Milli Takım deneyimimde böylesine bir kupa kazandığımız için çok mutluyum. Ailemi, sevenlerimizi ve bizi destekleyenleri gururlandırdığımız için çok mutlu olduk. Çalışmalarımızın sonucunu aldığımızı düşünüyorum. Hiç pes etmedik, elimizden gelenin en iyisini yaptık ve sonucunda burada karşınızdayız. Her zaman daha iyisi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Bedirhan Bülbül: “Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederiz. Bu desteği hissetmek çok önemli ve kıymetliydi. Son şampiyon olarak gittiğimiz Avrupa Altın Ligi’nde tekrar şampiyon olmak bizim için çok gurur verici bir durum. Bu kadar zor bir süreçte bu kadar iyi hazırlanmamıza yardımcı olan Federasyonumuza, teknik ekibimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu gururu yaşattığımız için de ayrıca mutluyuz. Ülkemize, daha nice başarılar getiririz diye düşünüyorum.”

Oğuzhan Karasu: “Türkiye’ye kupa getirdiğimiz için çok gururluyuz. Avrupa Şampiyonası’nda da aynı başarıyı göstermek istiyoruz, bunun için çalışacağız. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.