TVFManşetLigler

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’dan Bayram Mesajı

Tüm dünya genelinde insan sağlığının öneminin her zamankinden daha fazla arttığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin hatırlandığı Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu günlerdir. Bayram günlerinin sevincini akrabalarımızla, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, huzur evindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamak, kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleridir.

A Milli Takım ve alt yaş kategorilerinde olmak üzere birçok kategoride Milli Takımlarımız, uluslararası arenada ülkemizi temsil ettiler, etmeye de devam ediyorlar.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, önemli bir başarı elde ederek, 2021 CEV Avrupa Altın Ligi’nde üst üste 2. kez şampiyon olurken; A Milli Kadın Voleybol Takımımız ise İtalya’da düzenlenen Milletler Ligi’nde son 4’te yer alan tek Avrupa ülkesi olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

U16 Kız Milli Takımımız, U19 Kızlar Balkan Şampiyonası’nda ikinci olarak kürsüde yer alırken, Avrupa Şampiyonası’nı da dördüncü sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 23 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleşecek dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunları’nda, A Milli Erkek Voleybol Takımımız da 1-19 Eylül tarihleri arasında Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda sahne alacak. Alt yaş kategorilerinde de milli takımlarımız, Balkan ve Dünya Şampiyonaları’nda yer alacak. Milli takımlarımızın, katılacakları şampiyonalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve madalya ile döneceklerine inanıyor, tüm takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Voleybolumuzun bugünlere gelmesinde emeği olan büyüklerimiz başta olmak üzere, kulüplerimizin, sporcularımızın, teknik ve idari kadrolarımızın, il temsilcileri ve hakemlerimizin, sponsorlarımızın, medya mensuplarımızın, voleybol severlerin, TVF çalışanlarının, ülkemiz ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.