ManşetLiglerMilli Takımlar

Milli Takımlarımız Tarih Yazmaya Devam Ediyor

Milletler Ligi’ne 6’da 6 ile başlayan Filenin Sultanları ile Avrupa Altın Ligi’nde 4’te 4 yapan Filenin Efeleri, Türk voleybolunda tarih yazmaya devam ediyor. 2021 CEV Avrupa Altın Ligi’nde üst üste 3. kez dörtlü finale kalmayı başaran A Milli Erkek Voleybol Takımımızda başantrenör Nedim Özbey, Belarus karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle Avrupa Altın Ligi’nin düzenlenmediğini hatırlatan Özbey, “Bu yıl yeniden Avrupa Altın Ligi’ndeyiz. Son şampiyon unvanıyla mücadele ediyoruz. C Grubu’nda bitime 2 maç kala 4’te 4 yaparak grup lideri olarak dörtlü finale kalmayı garantiledik. Şu ana kadar rakiplerimize yalnızca 1 set verdik. Genç oyuncuların ağırlıklı olduğu, dinamik bir kadromuz var. Ülkemizde erkek voleybolunun ilerlemesi adına böylesine genç ve yetenekli çocukların olması çok önemli. Sporcularımız hepimizi çok gururlandırıyor ve gelecek günler için umut vadediyor. Şimdi önümüzde Avrupa Altın Ligi dörtlü finali var. Orada da en iyi şekilde mücadele ederek yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Bunu da başaracak gücümüz var. Bu başarı yolculuğumuzda bizlere her türlü imkânı sağlayan ve sonuna kadar güvenen TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

2018 yılından bu yana A Milli Erkek Voleybol Takımımızın başında bulunan başantrenör Özbey, millilerin başında 1 Avrupa Altın Ligi şampiyonluğu yaşarken; 2019 Avrupa Şampiyonası’nda da millilerimizi son 16 turuna taşımayı başarmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.