ManşetMilli Takımlar

Kenan Bengü, Filenin Sultanları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Türk voleybolunun efsane pasörü eski milli voleybolcu Kenan Bengü, sosyal medya hesabından Filenin Sultanları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Heyooooo gruptan birinci çıktık. Süper.
Ama başarılıyken eleştirelim. Ki üzmeyelim kimseyi. :))
Santarelli uzun yıllardır gördüğüm, kafa yapısı, takımı komple kullanabilmesi açısından çok beğendiğim bir antrenör. Kimsenin ismine, cismine, havasına bakmıyor. Takımını komple kullanıyor ve bu davranışı oyuncularına da güven veriyor. Tabii bu arada dip not; yaptığı değişiklikler de bugüne kadar çoğunlukla tuttu ve kazandık.
Acaba kaybetseydik kimler neler yazardı 😎😎
Santarelli’den daha fazla faydalanalım. Sadece coach olarak değil, antrenör yetiştirmesi için de kullanalım.
İkinci konu Ebrar ve bizim manken kızlarımız. Öncelikle Ebrar’ın çok ama çok fazla kuvvet çalışması lazım. Boyu uzun, avantajları var ama dengeyi sağlayacak kasları yok.
Bir, nerdeyse her topu vurduktan sonra yerde.
İki, çabuk yoruluyor. Almanya maçından sonra gözlerinin altı mosmordu.
Bulabildiği her boşlukta kaslarını geliştirecek güç antrenmanları yapması lazım. Tabii ki öncelikle bunu kendisinin istemesi gerekli. Ben böyle iyiyim ya, paramı da kazanıyorum, herkes beni tanıyor, ben mükemmelim, ne gerek var çalışmaya diye düşünüyorsa dünya bir numarası takımda iki numara olursun. Anladın 😎😎
Diğer kızlarımız da hemen hemen aynı. Çok güzelsiniz, makyajlar harika, mankenler halt etmiş ama voleybol artık bir kuvvet sporu olmaya doğru gidiyor. Sizlerin de vakit buldukça kas gücünüzü geliştirecek antrenmanlar yapmanız, hem dayanıklılığınızı hem de yere sağlam ve dengeli basmanızı sağlayacak.
Bugüne kadar herşey çok iyi gidiyor ama unutmayın ki sizi zor anlardan kurtaran, topa 100 km üzerinde hızla vuran, attığı servislerle karşı takımı bozan hatta ace ile setleri bitiren, takıma sürekli güven veren, “adaleleri güçlü” “çiçek” isimli bir kadın var.
Türkçe ismi “Melis Vergaz”. 😎😎
Tamam bu bir takım oyunu, hepinizin katkısı büyük. Ama sanki onun verdiği gazla yürüyor işler biraz.
Kas gücünüzü geliştirmeniz şart.
Sizleri seviyoruz güzel kızlarımız. Ne söylüyorsak sizlerin daha iyi olabilmesi için 🙏🙏🙏”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.