ManşetAltyapı

2020-2021 Sezonunda Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi 2020-2021 sezonunda bir yandan yeni açılan kampüslerle büyümeye ve gelişmeye devam ederken, bir yandan da pandemi döneminin etkisiyle kapanan kampüslere tanık oluyor.

2020-2021 sezonuna girerken Bursa ve Mersin illerinde yeni Eczacıbaşı Geleceğe Smaç kampüsleri açıldı, Antalya ve Sakarya kampüsleri ise kapandı. Ankara’da ise ikinci kampüs açıldı.

İstanbul’daki kampüslerde ise daha fazla hareketlilik yaşanırken Mimaroba, Tuzla, Ataşehir kampüsleri kapandı, buna karşılık Ataköy kampüsü açıldı. Alkent kampüsü sporcuları ise yeni faaliyete geçen Bahçeşehir Kampüsü’ne aktarıldı.

Faaliyetine son veren kampüslerin yaşadığı en büyük sıkıntılar, faaliyet gösterilen spor salonunun pandemi nedeni ile kullanılamaz hale gelmesi ve yine pandemi nedeni ile yaşanan ekonomik sıkıntılar oldu. Bu zor süreçte varlığını ve faaliyetlerini sürdürmeye çalışan kampüsler daha çok sağlık ve hijyen konularına odaklanarak sporcuların “güvenli spor” yapmasını sağlamaya çalışıyor.

İstanbul’daki ve İstanbul’a yakın illerdeki kampüsler 2020-2021 sezonunda alt yapı liglerine katılmama kararı alırken, kampüsler arasında düzenlenecek özel antrenman maçları ile takım sporcularına maç yapma şansı sunulacak. Özel maçların İstanbul Bahçeşehir ve İstanbul Dragos kampüslerinde kasım ayından itibaren başlaması planlanıyor.

2019-2020 sezonuna 8 ilde 19 kampüs ile başlayan ve pandemi sürecinden hemen önce 6-18 yaş aralığında yaklaşık 3000 sporcu ile sürdürülen Geleceğe Smaç projesi, 2020-2021 sezonuna ise yine 8 ilde toplam 18 kampüs ile girdi. Halen 1000 sporcu ile devam eden çalışmalar daha çok 10 yaş ve üzeri takım sporcuları ile gerçekleşiyor, 10 yaş altındaki voleybol okulu öğrencilerinin ise gelecek aylarda antrenmanlara katılımının artması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.