Yağmur Mislina Kılıç: Hayallerimden biri Fenerbahçe’de oynamak

Yağmur Mislina Kılıç: Hayallerimden biri Fenerbahçe’de oynamak

Güzelliği ve yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken voleybolcu Yağmur Mislina Kılıç, Skorer’den Caner Bakır’a samimi açıklamalarda bulundu.

CANER BAKIR – ÖZEL RÖPORTAJ
Corona sürecini nasıl geçirdin? Kendinde büyük değişimler hissettin mi?Sezon içinde antrenmanlarımızın yoğun olması sebebiyle kendime ve aileme çok fazla vakit ayıramıyordum. Küçüklüğümden beri hep resim yapmayı çok severdim. Bol bol resim yaptım tuvaller bittiğinde neredeyse evin duvarlarını boyayacaktım:) Bu süreçte okuduğum kitaplar ve filmlerden çok etkilendim. Çok fazla kendimize ait zaman olduğu için psikolojik ve ruhsal anlamda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum…Haz ve hız odaklı yaşadığımız için çoğu değeri göz ardı ettiğimizi fark etmemi sağladı diyebilirim.

-Bu süreçte federasyon da ligleri tescil etti. Kararı nasıl değerlendiriyorsun? Bir sporcu olarak seni nasıl etkiledi?
Federasyonun liglerle ilgili en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. Voleybol ve çoğu branş takım sporu halinde yapıldığı için devam etmemiz bizleri ve çevremizdeki insanları risk altında bırakıyordu. Zaman ilerledikçe bunun en doğru karar olduğunu hepimiz görmüş bulunduk. Bu süreç maalesef biz sporcular için zor geçiyor. Çünkü normal sezonda yaptığımız antrenman temposuyla şu an evde yaptığımız çalışmalar kesinlikle aynı verimi vermiyor. Evde düzenli olarak kondisyonumu korumak için yapabildiğim hareketlerle aksatmadan spor yapmaya devam ediyorum. Bu da daha fazla motive olmamı sağlıyor, kendimi iyi hissediyorum.

-24 yaşında bir voleybolcusun. Aslında sen kendini nasıl tanımlıyorsun? Kariyerinin hangi evresinde görüyorsun kendini?
Artık yaş olarak genç bir sporcu olduğumu düşünmüyorum ancak kendimi hala öğrenmeye, gelişmeye aç biri olarak görüyorum. Çünkü kaç yaşına gelirsem geleyim benim için başarı her zaman daha iyisini yapmak ve kendine yeni bir şeyler katmaktır. Tabii ki de herkesin hem hayatında hem de sporcu kariyerinde inişli çıkışlı dönemleri olabiliyor ve bu zamanlar tecrübe ve bakış açısının oluşmasını sağlıyor. Daha gerçekleştirmek istediğim hedeflerim var. Bunlardan biri de her sporcu gibi milli takımla olimpiyatlara katılmak. Yani yolun başındayım daha…Pes etmeden önüme gelen her türlü zorlukta hedeflerime ulaşmak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum.

Şu anda kulüpsüz durumdasın. Gelecek sezonla ilgili planın ve hedefin nedir? Netleşen bir durum var mı? Yeni takımını duymamız mümkün olur mu senden?
Son birkaç haftadır takımla ilgili belirsizlikler vardı. Bu sezon için PTT forması altında ter dökeceğim.Takım olarak ve bireysel olarak hedeflerime ulaşmak için bana çok şey kattığına inandığım bir antrenörle çalışacağım için kendimi şanslı hissediyorum ve doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. Hedeflerime ulaşmak için çok çalışmam çok ter dökmem gerektiğini biliyorum . Voleybol oynamayı çok özledim ve sabırsızlıkla sezonun açılmasını bekliyorum.

Büyük takımlardan hiç teklif aldın mı ve eğer alırsan hangi takımda oynamak istersin?
Voleybola Galatasaray altyapısında başladım ve ilk profesyonel sözleşmemi orada yaptım. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması altında ter döktüm. Bu iki deneyim de benim için hem gurur verici hem de unutulmaz anlar yaşattı. Taraftar, antrenör ve takım arkadaşlarım olarak hep bir aile ortamını yaşadığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Biz ailecek Fenerbahçeliyiz.Gelecek sezonlarda çocukluğumdan beri bir Fenerbahçeli olduğum için tuttuğum takımda oynamak en büyük hayallerimden biri.

Senin hakkında en çok konuşulan konulardan biri de güzelliğin. Bir dönem eski fotoğrafların da ortaya çıkmıştı ve iki görüntü karşılaştırılmıştı sosyal medyada. Ne düşünüyorsun bu konuda? Neler hissettin o yorumları görünce? Veya haberin oldu mu?
Aslında güzellikten önce sporcu kimliğim ile konuşulmak isterdim. Bu konu ile ilgili haberim olduğu zaman çok şaşırdım ve üzüldüm. Karşılaştırma yapılan fotoğraflardan bir tanesi 15 yaşında bir çocukken idman sonrası çekilen bir fotoğraftı diğeri ise 23 yaşında bir genç kızın oturmuş yüzüyle poz vermiş hali..

Çocuk yaşımızdan itibaren tabi ki dönemsel geçişler yaşıyoruz hepimiz fiziksel ve hatta ruhsal değişimler yaşıyoruz. Daha önce de söylemiştim hiçbir estetik operasyonu geçirmedim sadece dudağıma dolgu yaptırdım.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/skorer/