Yağmur Mislina: “Beşiktaş’tan yönetimsel nedenlerden ayrıldık”

Yağmur Mislina: “Beşiktaş’tan yönetimsel nedenlerden ayrıldık”
01.07.2020
A+
A-

Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray formaları da giyen Yağmur Mislina Kılıç, Diyagonal Dergi‘nin 2.sayısına çok özel açıklamalarda bulundu.

E.Alkan: Beşiktaş’tan ayrılığının arkasında yaşananlar hep merak edildi. Bunun sana da çok fazla sorulduğunu biliyorum. Eğer seni zora sokmayacaksa bu süreçte neler yaşandı?

“Yönetimsel nedenlerden ayrılmak zorunda kaldık”
Yağmur Mislina Kılıç: Beşiktaş’ta, bu sene hepimiz sezona çok güzel hedeflerle ve hevesle başladık. Tüm teknik ekip ve takım arkadaşlarımla aile ortamı kurduk diyebilirim. Beşiktaş Voleybol şubesi profesyonel bir şubedir. Maalesef, bazı yönetimsel nedenlerden takımdan ayrılmak zorunda kaldık. Bu hiçbirimizin istediği bir sonuç değildi, fakat; sorunlara sezon içinde çözüm üretilmediği için herkes başka takımlara transfer oldu. Hepimiz çok zor bir sürecin içinde top oynamaya ve savaşmaya devam ettik. Elimizden gelenin en iyisini yaptık.

E.Alkan: Kısa bir aranın ardından PTT Spor Kulübü’ne transfer oldun. Karantina dönemi olmasına rağmen transfer sürecin nasıl gelişti?

Yağmur Mislina Kılıç: Karantina süreci transfer dönemini tabii ki de etkiledi. Bu sene PTT forması altında ter dökeceğim için çok mutluyum. Bana çok şey kattığına inandığım bir antrenör ile çalışacağım.

E.Alkan: Galatasaray ve Beşiktaş’ta forma giydin. Daha önce de Fenerbahçe’de oynamak istediğini açıklamıştın. Senin için fanatik Fenerbahçeli diyebilir miyiz?

“Babam ve dayım fanatik Fenerbahçeliydi”
Yağmur Mislina Kılıç: Fenerbahçeli olduğum için tabii ki de oynamak istiyorum. Babam ve dayım fanatik Fenerbahçeliydi. Küçükken bu da beni etkilemiş olabilir. (Gülüyor) Ancak; profesyonel bir sporcu olarak, gittiğim her takımda o ruhu hissederek ter döküyorum. Çünkü, her zaman yaptığımız işin, emeğin karşılığını alıyoruz ve bunu bir sürü insan, taraftar için yapıyoruz. Saygı göstermek zorundayız.

E.Alkan: Ülkemizin en güzel sporcuları arasında gösteriliyorsun, bu durumun ‘Voleybolcu Yağmur’un’ dışına çıktığı oluyor mu? bir başka tabirle; güzelliğinin sporcu kimliğinin önüne geçtiği oluyor mu?

“Önceliğim her zaman sporcu kimliğim”
Yağmur Mislina Kılıç: Bunun için teşekkür ediyorum. Herkesin bakış açısı ve değerlendirmesi çok farklı olduğu için böyle düşünenlerde var. İnsanoğlu doğduğundan beri eleştirmeye ve yargılamaya açık şekilde devam ediyor. Hepimiz bir şekilde iyi veya kötü dönemler yaşıyoruz. Önemli olan bunların altındaki gerçek sebepleri ve sonuçları görebilmek, ona göre değerlendirip yorum yapmak. Benim önceliğim her zaman sporcu kimliğim ve spor kariyerim.

Kaynak: diyagonal.net / Emirhan Alkan