TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: “Türk voleybolunun geldiği bu noktaya kimse gölge düşüremez, kimsenin buna gücü yetmez.”

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: “Türk voleybolunun geldiği bu noktaya kimse gölge düşüremez, kimsenin buna gücü yetmez.”
23.12.2021
A+
A-

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Galatasaray HDI Sigorta – Allpower Akü Cizre Belediyespor maçında yaşanan tatsız olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final etabı, Galatasaray HDI Sigorta – Allpower Akü Cizre Belediyespor maçıyla başladı. Maçın galibi 23-25, 23-25, 25-21, 25-11 ve 15-9’luk ve set skorlarıyla 3-2 ev sahibi Galatasaray HDI Sigorta oldu ve adını dörtlü finale yazdırdı.

Karşılaşmada 3. setin öncesinde Allpower Akü Cizre Belediyespor’un yardımcı antrenörü Cenk Yılmaz ile Galatasaray HDI Sigorta’nın başantrenörü Nedim Özbey sarı kart gördü. Karşılaşmanın 4. setinde Allpower Akü Cizre Belediyespor’un yardımcı antrenörü Cenk Yılmaz bu kez kırmızı kart gördü. Karşılaşmanın 5. setinde ise Allpower Akü Cizre Belediyespor’un yardımcı antrenörü Cenk Yılmaz karşılaşmanın Başhakemi Erol Akbulut tarafından ihraç edildi. Oldukça gergin geçen karşılaşmanın ardından kavga çıktı ve spora yakışmayan olaylar yaşandı.

Yaşanan tatsız olaylarla ilgili olarak Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a ulaşarak düşüncelerini sorduk. Mehmet Akif Üstündağ’ın konuyla ilgili düşünceleri şöyle:

“Maçı televizyondan takip ettim. Öncelikle spora yakışmayan bu tatsız olaylar için çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Konu disiplin kuruluna sevk edildi, incelenecek ve gereken ceza kişi ayırtetmeksizin uygulanacak. Türk voleybolunun geldiği bu noktaya kimse gölge düşüremez, kimsenin buna gücü yetmez.”