TVFManşet

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: Ligi bu şekilde tescil ettik

Voleybolda kritik kararı TRT SPOR’a açıklayan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Vestel Venus Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’ni bu şekilde tescil ediyoruz. Şampiyon ilan etmiyoruz. Küme düşmeyi kaldırıyoruz” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen ligler için karar verildi. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ liglerin geleceğiyle ilgili kritik toplantı sonrası TRT SPOR’a konuştu.

Başkan Üstündağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Biz daha önce liglerin seyircisiz oynanmasına karar vermiştik. Daha sonra liglerin iptaline karar verildi. Voleybolda 2. ligde maçlar bitmişti. 1. ligde yarı final etabını bitirmiştik. Yukarıdaki ligde de oynanmayan play-off kalmıştı. Biz bütün kulüplerimize şeffaflık vurgusu yapmıştık.”

“Play-off oynamadığımız için şampiyon ilan etmiyoruz”

“Camiamız merakla bu haberi bekliyordu. Bu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkabilmek için ligi bu şekilde tescil ediyoruz. Şampiyon ilan etmiyoruz. Küme düşmeyi kaldırıyoruz. Alttan 4 takımı yukarı çıkaracağız”

“Önümüzdeki yıl ligi biraz daha erken başlatacağız. Erkek ve kadın voleybol üst ligler 16 takımla oynanacak. Onun dışında ligin statüsü, detayları ve şeklini çalışmalar sonrası paylaşacağız. Eylül gibi yeni sezonu başlatmayı planlıyoruz”

Kaynak: TRT SPOR 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.