RöportajlarManşet

Ramazan Yıldırım: “Bir takım kurulurken ilk önce karaktere bakarız” (ÖZEL RÖPORTAJ)

Vestel Venus Sultanlar Ligi takımlarından Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım ile yapmış olduğumuz özel röportaj sizlerle.

Türk Hava Yolları voleybol takımının kuruluş hikayesini paylaşabilir misiniz?
5 sene önce THY Spor Kulübü’nde Genel Sekreter olarak göreve başladım. Yönetim, kulüp faaliyetlerini ve branşlarını geliştirmek ayrıca amiral gemisi olarak voleybol şubesi açmak adına karar verdi ve hikaye başladı… Ortada ne top vardı ne file… planlamamızı yaptık ve hayata geçirdik ilk yılımızda 2. Ligden 1. Lige, İkinci yılımızda da namağlup şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne ulaştık. Mütevazı bir bütçe ile olması bizim için çok anlamlı idi. Ve Sultanlar Ligi’ndeki ilk senemizde Avrupa kupalarına katılma hakkı kazandık. İkinci senemizde Balkan Şampiyonluğu kazanarak tarihimizin ilk uluslar arası kupasını kazanmış olduk. Avrupa Challenge Kupası serüveninde namağlup son 4 takım arasına kaldık ama maalesef salgın sebebiyle favori olduğumuz bu kupa iptal edildi.


Geçtiğimiz sezonu değerlendirirseniz neler söylersiniz?
Sultanlar Ligi tartışmasız dünyanın en iyi ligi. Bizim geçen sene hedeflerimizden olan Balkan Şampiyonluğunu kazandık. Avrupa Challenge Kupası’nda çok istikrarlı bir oyun ortaya koyarak namağlup son dört takım arasına kaldık ve burada favori olarak gösteriliyorduk ama maalesef salgın nedeni ile iptal edildi. Ligde inişli çıkışlı bir performans gösterdik, istediğimiz yerde bitiremesekte Balkan ve Avrupa Chalange Kupası’na katılarak yarım kalan işimizi bitirmek adına Sultanlar Ligi’ndeki 6.’lık teselli oldu.

Voleybol liglerinin tescil kararı ile ilgili düşüncelerin,ize neler?
Türkiye Voleybol Federasyonu her zaman kulüpleri ve oyuncuları düşünerek hareket etmiştir. Buradaki kararları doğru buluyorum. Biz kulüplerle istişare yaparak bu kararları aldığı için teşekkür ederiz.


Bir takım kurarken teknik ekibinden oyuncusuna öncelikleriniz nelerdir?
Bir takım kurulurken ilk önce karaktere bakarız. Bizim felsefimizi benimseyecek, yarı yolda bırakmayacak, kültürlü, azimli, çalışkan, örnek alınacak bir staf ve oyuncu grubu seçmeye çalışıyoruz.

Yeni sezon için hedefleriniz neler?
Yeni sezonda katılabileceğimiz bütün uluslararası kupaları kazanmak, ligde ilk 4’e kalarak CEV veya Şampiyonlar Ligi’ne gitmek, Milli takıma daha çok oyuncu kazandırmak.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.