Röportajlar

Meliha: Vazgeçmeyen Hep Kazanır

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın tecrübeli isimlerinden Meliha İsmailoğlu, Milliyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Genç bir takım olmalarına rağmen başarıya ulaştıklarını söyleyen Meliha İsmailoğlu, “Başarısının sürekli olmasını sağlayan ailedir. Biz de VakıfBank olarak büyük bir aileyiz. Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir” dedi.
İşte Meliha İsmailoğlu’nun röportajı:
– VakıfBank hem ligde hem de Avrupa’da başarılı sonuçlarına devam ediyordu. Salgın nedeniyle her şeyin bir anda ertelenmesi sizi nasıl etkiledi?
Sezon başında çok yeni bir kadroyduk. Aramıza çok fazla yeni arkadaşımız katıldı. Ayrıca genç bir takımız ve sezon başını adaptasyon süreciyle geçirdik. Aralık ayındaki Dünya Şampiyonası bu süreçte bizim için çok iyi oldu. O turnuva sonrası tam olarak takım olduk. Ardından çok iyi performans gösterdik. Tabii kimsenin beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldık. Şu anda sadece bu salgının bir an önce geçmesini temenni ediyoruz. Her zaman önce insan sağlığı gelir. Umarım bugünleri geride bırakıp, yine maçlarımızı oynamaya devam ederiz.
– Ligde de aynı durum yaşanıyor. Ancak lider olarak normal sezonu bitirdiniz. Başarıyı sürekli hale getirmenin sırrı nedir?
Hedefimiz normal sezonu lider bitirmekti, bunu da başardık. Sporcuları başarıya götüren ve başarısının sürekli olmasını sağlayan ailedir. Dünya çapındaki çok başarılı sporculara baktığınızda en büyük motivasyon kaynağının aileleri olduğunu görürsünüz. Biz de VakıfBank olarak büyük bir aileyiz. Başarımızdaki en büyük etken bu bence. Her sporcu gibi sahaya her çıktığımızda kazanmak istiyoruz ama istemek yeterli olmuyor. Biz büyük VakıfBank ailesinin attığımız her adımda yanımızda, arkamızda olduğunu bildiğimiz için başarı da geliyor. Hedef koymak, gerçekleşmesini istemek önemlidir ancak onları gerçekleştirmenize destek olacak bir takım, aile olduğunuzu bilmek çok daha önemlidir. Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir. Biz hiçbir zaman vazgeçmiyoruz.
– Koronavirüsü en çok sporcuları etkiledi. Siz nasıl idman yapıyorsunuz, formunuzu nasıl koruyorsunuz?
Kondisyonerimiz Giovanni Miale’nin verdiği antrenman programını evde uyguluyorum. Aynı zamanda Giovanni Guidetti’yle her gün konuşuyoruz. Topla idman yapamıyoruz ama formda kalmak için fitness çalışmalarımıza düzenli olarak devam ediyoruz. Açıkçası bu gibi zamanlarda fiziksel ve mental anlamda güçlü kalmak zor. Ama ben formda kalmak için evde de çalışmalarıma aksatmadan devam ediyorum. Olabildiğince iyi bir şekilde antrenman yapabilmek için vücudumu hazır tutuyorum. Şu anda fiziksel olarak kendimi çok iyi hissediyorum. Genelde evde kendime yemek hazırlıyorum. Kitap okuyorum, puzzle yapıyorum. Takım arkadaşlarımla dijital ortamlardan görüntülü olarak görüşüyorum.
– Tarih yazarak olimpiyat biletini aldınız? Ama Olimpiyatlar da ertelendi. Bunun sizin için bir avantaj olacağını düşünüyor musunuz?
Dünyada ligleri iptal edilen veya erteleyen birçok ülke var. Hepimiz evde voleybolsuz bir hayat yaşıyoruz ve bu şekilde herkesin formu ister istemez düşer. Daha ne kadar bu durumda kalacağımız da belli değil. O yüzden kimse bu yaz olimpiyat için yüzde 100 planladığı gibi hazır gidemezdi gibi gözüküyor. Belki de o kadar üst seviye bir turnuva olmayacaktı. Bu yaz çok oynamak isterdik ama bence bu durumdan dolayı ertelenmesi iyi oldu. Seneye kaldığımız yerden devam ederiz.
– Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Milli Takım olarak da adaysınız. Bu tür haberler size itici bir güç oluyor mu?
Kesinlikle oluyor. Öncelikle, bu ülkenin kadınları olarak sporda başarılı olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Milli formayı her giydiğimizde arkamızda bizi destekleyen büyük bir kitle olduğunu her zaman hissediyoruz. Başarıyı yakalayıp, üstüne yılın takımı seçilirsek, bizim için ayrı bir gurur olur.
Röportaj: Erkan Ayraç / Milliyet
Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Diğer Haberler