Kaptan Eda Erdem Dündar’a iki ödül

Kaptan Eda Erdem Dündar’a iki ödül

67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu töreninde A Milli ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının kaptanı Eda Erdem Dündar, “Altınyıldız Classics Özel Ödülü” ve “Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu” gibi iki önemli ödüle layık görüldü.

Kaptan Eda Erdem Dündar, aldığı “Altınyıldız Classics Özel Ödülü” için, “Gerçekten çok teşekkür ederim. Şu an gerçekten çok heyecanlıyım, onu da belirtmek isterim. Geriye dönüp baktığımda bizleri izleyenlerin gönderdiği mesajları hatırlıyorum. ‘Kızımı voleybola başlatmak istiyorum, hangi kursları önerirsiniz? Kızımı maçlarınıza getirmek istiyorum, nereden bilet alabiliriz?’ gibi bu tarz mesajlarla karşılaşıyorduk ama bugün geldiğimiz noktada o mesajlardan inanılmaz bir değişiklik görüyoruz. Şimdi aileler çocuklarını spor ile o dönem voleybol ile tanıştırma çabasındaydı ama şimdi o mesajların yerini ‘kızım voleybola başlamak istiyor, kızım sizin maçlarınıza gelmek istiyor, kızım okulda sizin resminizi çiziyor, evde maçınız olduğu zaman başka bir şey izlememize kesinlikle izin vermiyor’ gibi mesajlara yerini bıraktı. Bu duygunun hissettirdiği gururu gerçekten tarif edemem. O kız çocuklarının gözlerinde nasıl bir yerde olduğumuzun farkındayız ve bu sorumluluğu taşıyoruz. Atatürkçü, ülkesini, sporu seven, çalışkan, azimli ve başarılı kadınlara dönüşerek ülkemiz daha yukarıya taşıyacak günlere bir nebze katkımız oluyorsa ne mutlu bizlere, çok teşekkür ederim.” şeklinde konuşurken; “Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu” ödülünü almak için ikinci kez geldiği sahnede ise şunları söyledi:

Bu gecede birbirinden değerli, başarılı ve güçlü kadın arkadaşlarımla aynı kategoride beni buluşturan değerli jüri üyelerime, bu ödülü almamda benim kadar payı bulunan canım takım arkadaşlarıma ve staffıma çok teşekkür ediyorum. Voleybol kariyerimde 20 yılı geride bıraktım. Başarılı bir sporcu olmak, verilen emeğin karşılığını alabilmek inanın çok güzel bir şey ama bunun yanında ben kendimi istikrarlı bir sporcu olmak adına da zorluyorum ve bu yönde de mücadelemi devam ettiriyorum. Bugün halen içimde voleybola başladığım ilk günkü tutkuyu ve heyecanı hissediyorum. Bunun yanında geldiğimiz noktaya baktığımızda sportif başarılarımızın yanında ülkeyi, voleybol ile birleştirebilme gücümüzün de konuşulduğunu görüyoruz. Öyle güzel geri dönüşler alıyoruz ki bu yazın sonunda hayal bile edemeyeceğimiz desteği gördük. Bu bize sportif başarılarımızın ötesinde çok büyük sorumluluklar yüklüyor. Bu nedenle ben bu ödülü ülkemizin aydınlık yüzleri olan yeni kuşaklara armağan etmek istiyorum. Kız çocuklarına ‘ben yapabiliyorsam siz de yapabilirsiniz, siz de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz’ demek istiyorum. Bu ödül için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bayrağımızı her zaman gururla dalgalandıran voleybol ile kalın.