Güncel Haberler

Guidetti: “Çok iyi kalitedeki bir takıma karşı 3-0 kazanmak önemliydi”

Polonya ve Hollanda’daki ortaklaşa tertip ettiği 2022 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda bugün Lodz şehrinde Atlas Arena’da Filenin Sultanları, Kanada’yı 3-0 mağlup etti. Karşılaşmada üstün bir reyin sergileyen Ulusal Ekip Kanada’yı 25-22, 26-24 ve 28-26’lık setlerle set vermeden geçti. Son 16 turunda ikide iki yapan Kadın Ulusal Ekip, grup aşamasından beri de üst üste 6. zaferine erişmiş oldu.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Kadın Ulusal Voleybol Ekibi Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Bu 3 puan için çok mutluyuz. Zira çok iyi nitelikteki bir ekibe karşı kazandık. 3-0 kazanmak ehemmiyetliydi. Bu maçı bir kenara vazgeçip önümüzdeki maçı düşünmeye başlayacağız” dedi.

Ebrar’ın göstermiş olduğu performansla alakalı ise Guidetti, “Ebrar yalnızca bugün değil, turnuvanın başlangıcından beri çok iyi ve tutarlı bir performans gösteriyor. Sarihçe söylemeliyim ki; ilk maçtan bu yana çok iyi bir reyin çıkarıyor. Onun bu hoş oyunu bana onur veriyor ve onun için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“Sahaya çok daha fazla nitelik yansıtmalıyız”

Önümüzdeki Amerika Birleşik Devletleri ve Sırbistan karşısında oynanacak maçlar için ise İtalyan teknik adam, şunları söyledi: Sahaya bugüne kadarkinden çok daha fazla nitelik yansıtmalıyız. Amerika Birleşik Devletleri ve Sırbistan ile oynarken en minik bir ayrıntı her şeyi etkileyebilir ve değiştirebilir. Bundan dolayı bu minik ayrıntılar mevzusunda çok dikkatli olmalı ve ona göre oynamalıyız.”

Ebrar: “Bugün ekip olarak sahaya en iyimizi verdiğimizi düşünüyorum”

Maçın yıldızı Ebrar Karakurt ise maç ile alakalı şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kanada’ya karşı 3-0 gibi bir skorla kazandığımız için mutluyuz. Onlara karşı oynamak eskiki maçlarda çok kolay olmamıştı. Bugün ekip olarak sahaya en iyimizi verdiğimizi düşünüyorum. Çok mutluyuz. Bundan sonraki maçlarda oynayacağımız ekipler grubun en iyi ekipleri, Sırbistan ve Amerika Birleşik Devletleri. Bu iki ekibe karşı maçı kazanmak bugünkü maç kadar kolay olmayacaktır. Ama özgüvenli bir biçimde sahaya çıktığımızda ve en iyi oyunumuzu oynadığımızda yenemeyeceğimiz bir ekip olmadığını da öğreniyoruz. Umarım performansımızı azami seviyede sahaya yansıtıp ülkemize iki maçta da hoş başarılar getiririz.” 

İHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.