1. LigManşetUncategorizedLigler

Gaziantep Sultanlar Ligini hak ediyor

www.gazianteppusula.com internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Gaziantep Sultanlar Ligini hak ediyor

Gaziantep Adam Voleybol’un başarılı ismi Erçe Su Kasapoğlu, gazetemize özel açıklamalarda bulunurak bu şehrin spor şehri olduğunu ve Sultanlar Ligini hak ettiğini söyledi.

Voleybol’a 2006 yılında Fenerbahçe altyapısında başlayan Erçe Su, küçük, yıldız ve genç takımında oynadım ve genç takımda Eczacıbaşı’na transfer olduğunu ve Yeşilyurt, Bahçelievler, Aydın Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş forması giydikten sonra Adam Voleybol’a geldiğini anlattı. Babasının desteğiyle voleybolcu olduğunu ve çok mutlu olduğunu belirten başarılı libero oyuncu, çok iyi kulüpte bulunduğunu ve Sultanlar Ligini hak ettiğini söyledi. Başkan Hatice Bilginsoy’un kendileri için önemli bir avantaj olduğunu belirten Erçe Su, herkesin burada kendisi için değil, yönetim için oynadığını ifade etti.

BABAMIN DESTEĞİYLE VOLEYBOLCU OLDUM

Erçe Su, Voleybol’a nasıl başladığını anlatarak; “Benim hiç aklımda hiç voleybolcu olmak yoktu. Benim babam çok ilgiliydi spor’a, onun istemesiyle açıkcası spora yöneldim. Bana voleybol’u öğretti, beraber oynadık. Fenerbahçe beni bıraktığı zaman ben zaten direkt küçük takımda oynayabilecek durumdaydım. Gerçekten her şeyi babam öğretti diyebilirim ilk başlarda.. Orada tamamen kendi merakımla, izleyerek öğrendim. Sonrasında bende üstüne gide, gide Fenerbahçe’de yükselmeye başladım. Voleybol’un içine girdikten sonra zaten bırakamıyorsun. Bende bu sporun bir parçası olduğum için çok mutlulum.”

KULÜP ÇOK PROFESYONELCE YÖNETİLİYOR

Adam Voleybol’un Sultanlar Ligindeki bir çok kulüpten iyi yönetildiğini belirterek, “Sultanlar Ligi ile aramızda çok büyük bir fark yok. Şu anda takımımızda zaten tecrübeli kişilerle beraberiz. Antrenörümüz daha önce çalıştığım antrenör, daha önce aynı takımda oynadığımız arkadaşlarım var. Çok farklılık hissetmiyorum. Sadece benim için farklı olan şey, bulunduğum farklı bulunan şey bulunduğum konum, cografi konum.. Bu zamana kadar batı, marmara ve Ankara var. Hep bu bölgelerde oynadım. Şu anda doğu grubuna geldim, benim için farklı olan o. Ama çok güzel bir yerdeyim. Kulüp zaten profesyonel, sultanlar ligi ekipleriyle hiç bir farkı yok.”

BURADA OYUNCUYA DEĞER VERİLİYOR

Erçe Su; “Sultanlar Ligindeki çogu kulübe göre yönetim oyuncuya değer veren bir kulüp. O yüzden bu aslında çok değerli ve kendini özel hissetmek, değerli hissetmek önemli. Bunu çoğu takımda göremiyoruz. O yüzden bu kulüp, bu yönetim Sultanlar Ligini hak ediyor. Gaziantep şehir olarakta Sultanlar ligini hak ediyor, burada insanlar sporu seviyor, bize destek oluyorlar. Bizde inşallah Gaziantep’i hak ettiği noktaya taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.”

İNŞALLAN SULTANLAR LİGİNE ÇIKACAĞIZ

Takım olarak Sultanlar Ligine çıkacaklarına inandıklarını belirten Erçe Su; “İnşallah Sultanlar Ligine çıkacağız, zaten herkes emin inanıyor, takımın özgüveni yerinde, çok iyi çalışıyoruz. Kaliteli çalışıyoruz, zaten şu anda bir sıkıntı yaşamadan yolumuza adım, adım gidiyoruz. Play-Off’lara da çok az bir zaman kaldı, hem mental olarak, hem fizik olarak hazırız, daha hazır olacağız. Bence o sene bu sene olacak inşallah.”

BAŞKANIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ AVANTAJ

Kulüp Başkanı Hatice Bilginsoy’a övgülerde bulunan başarılı libero oyuncusu; “Çok iyi başkana sahibiz. Gördüğüm en güzel başkanlardan bir tanesi. Zaten 14-15 kadının bir arada beraber olması zor. Anlaşması, o kişilerin duygusunu anlayabilmek, onları bir arada tutmak zor. Başkanın kadın olması avantaj gözüküyor. Bizim aslında özel isteklerimizi, arzularımızı anlayabiliyor. Bize çok iyi yaklaşıyor, çok güzel yaklaşımı var, sıcak kanlı ve samiyetli yaklaşımını bizi daha da motive ediyor. Yani burada yöneticiler için oynama duygusu var, mesela çoğu yerde kendin için oynar, antrenör için bazen. Burada herkes her şey için oynuyor. Şehir için oynuyor, kulüp için, yönetim için, antrenör için, kendi için o yüzden bir adım öndeyiz zaten.”

İNSANLARIN SPORU BU KADAR SPORU SEVDİĞİNİ BİLMİYORDUM

Gaziantep insanının spora yoğun ilgi gösterdiğini belirten Erçe Su; “Ben daha önce Gaziantep’e gezi amaçlı gelmiştim. Zaten buranın büyük bir şehir olduğunu biliyordum. Ama insanların bu kadar sporu sevdiğini bilmiyordum. Burası aslında spor şehri. İnsanların bu kadar spor anlamında gelişmiş olduğunu bilmiyordum. Gaziantep yemekleri çok güzel ama dikkat etmek gerekiyor. İçinde olduğum için nasıl olsa yerim diyorsun ama bir anda da kesmek lazım.”

TARAFTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Adam Voleybol’un başarılı libero oyuncusu Erçe Su, son olarak taraftarlara teşekkür ederek; “Çok iyi bir taraftar grubuna sahibiz. Her maçta bize çok büyük destek veriyor. Kaybettiğimiz maçlarda bile bizi tribünlere çağırarak moral veriyorlar, bu çok önemli. Bize destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah onların desteğiyle hep birlikte Sultanlar Ligine çıkacağız” diye konuştu. Eyup Özkan

Kaynak: www.gazianteppusula.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.