Efeler Ligi

Galatasaraylı voleybolculardan örnek davranış

Galatasaray Spor Kulübü’nün web sitesinde yayınlanan haber şöyle:

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı oyuncularımız, ülkemizde görülen koronavirüs salgını sebebiyle maddi anlamda zorluk çeken ailelere sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattı.

Oyuncumuz Doğukan Ulu’nun çağrısı ile harekete geçen voleybolcular, ihtiyaç sahibi ailelere kira yardımında bulunmak için birlik oldu.

Birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmaya devam edeceklerini belirten Doğukan Ulu sözlerini söyle sürdürdü:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ülkemizi de etkisi altına aldı. Bu sebeple her birimiz evde kalıyoruz. Bu süreçte yardıma ihtiyacı olan işine gidemeyen birçok vatandaşımız var. Sosyal medyada birçok challenge dönüyor. Ben de düşündüm bu insanlara nasıl yardım edebiliriz, nasıl yardımınız dokunur diye ve ‘kira yardımı’ adı altında bir challenge başlattım. Aynı takımda oynadığım Burak Mert arkadaşımı aradım fikrimi söyledim, katılıp katılmayacağını sordum ve kendisi seve seve katılacağını, elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi. Aslında tabii ki yardımlar gizli olmalıdır fakat bu challenge sayesinde birçok insana ulaşabileceğimiz de düşündüm ki öyle de oldu, hala olmaya da devam ediyor. Bu kampanyaya kendi takımım Galatasaray’dan; Burak Mert, Burutay Subaşı, Selçuk Keskin, Fenerbahçe’den; İzzet Ünver, Hasan Sıkar, Halkbank’tan; Hasan Yeşilbudak, Faik Samet Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nden; Özkan Hayırlı, Spor Toto’dan; Aslan Ekşi, Murat Tokgöz, Arkasspor’dan; Marko Mert Matic, Adis Lagumdzija ve onların dışında birçok sporcu ağabeyim ve kardeşim katıldı. Her birine teşekkür ediyorum. İnşallah bu kampanya sayesinde birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmaya devam edeceğiz.”

Doğukan’ın başlattığı challenge sayesinde çok fazla kişiye ulaşma şanslarının olduğunu belirten Burak Mert ise, “Karantina günlerinde evde oturuyordum, Doğukan Ulu beni aradı ve işsiz kalan, işe gidemeyen ihtiyaç sahibi insanlar için bir şeyler yapmak istediğini söyledi. Ben de önce çok mutlu oldum ve bir şeylere destek olmak istedik. Böylece Doğukan’la beraber bir yardım projesi başlatmaya karar verdik. İlk videoyu Doğukan çektiği bana gönderdi. Sonrasında ben, Fenerbahçe’de oynayan Hasan Sıkar arkadaşıma gönderdim. Hasan ise Arkasspor’da oynayan Adis’e gönderdi. Böylece Halkbank, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Galatasaray, Fenerbahçe, Spor Toto derken her yere yayıldı projemiz. Böylece çok fazla kişiye ulaşma şansımız oldu. Öncelikle hedeflediğimiz en yakınımızda ihtiyacı olan muhtaç olan ailelere yardım etmek. Bazı arkadaşlarımız bulamayabilir, ihtiyaç sahibi aileleri örneğin Adis ve Marco bulamadı ve benden yardım istedi. Bizim belirlemiş olduğumuz aileler var onlara da gerekli yardımları yapıyoruz, yardım kampanyası büyüdükçe daha da ileriye gittikçe güzel şeyler ortaya çıkacaktır diye umuyorum. Böyle günlerde birbirimize destek olmaya ihtiyacımız var. Dünyada ve ülkemizde salgının vermiş olduğu maddi ve manevi kayıplar çok büyük. Böyle günleri evimizde kalarak ve evimizden bir şeyler yaparak geçirmek istediğimiz için böyle bir şey yapmaya karar verdik. Gün geçtikçe daha da ilerleyeceğini düşünüyorum. Biz bir olursak başaracağız, bu işin üstesinden geleceğiz. Herkesi en yakınından başlayarak ihtiyacı olan insanlara yardım etmeye çağırıyorum. Lütfen herkes evlerinde kalsın, kurallara uysun. Evden çıkmayalım, bu mücadeleyi birlikte verelim. Lütfen evde kal Türkiye.” ifadelerini kullandı.

kaynak: www.galatasaray.org

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.