Köşe Yazarları

Fenerbahçe gücünü gösterdi

www.hurriyet.com.tr internet sitesinde Metin Görgün’ün yazmış olduğu yazı şöyle:

Fenerbahçe gücünü gösterdi

Sarı lacivertliler takım halinde çok iyiydi.

Merakla beklediğimiz, biletlerin çok kısa sürede satıldığı, tıklım tıklım tribünler önünde oynanan maç çok hoş görüntülerle başladı. Terzic’in sahaya sürdüğü ilk 6’yı görünce ‘Fenerbahçe’nin işi zor’ diye düşündüm. Servis karşılama problemi olacağını öngördüm. Evet servis karşılama da sorun oldu ama Fedorovtseva çok etkili servisler attı. Ana Cristina çok etkili hücum yaptı. Eda da blokta iyi başlayınca, Fenerbahçe önce oyuna ortak oldu, sonra seti kazanmayı başardı.

TERZiC’iN HAMLELERi AKILLICAYDI

Vakıfbank’ta Egonu-Cansu uyumu için daha zaman lazım. Gabi de gününde olmayınca hücumda Egonu tek seçenek oldu. Kübra ve Zehra idare etti. Guidetti’nin takımı hazır değil. Yeni oyuncuların kalitesi tartışılmaz ancak voleybolun takım sporları içinde en çok uyuma ihtiyaç duyan branşlardan biri olduğunu unutmayalım.

İkinci sete çok iyi başladı Fenerbahçe. Set ortasında aksamaları gören Terzic akıllıca bir hamleyle Buse’nin yerine Brezilyalı pasör Macres’i, Ana Cristina’nın yerine de Meliha’yı aldı. Bu değişikliklerden sonra oyunun kontrolü tamamen Fenerbahçe’ye geçti. Eda ile Aslı’nın blokları ve Macres’in Lazareva’yı devreye sokmasıyla bu seti kazanan sarı lacivertliler oldu. Üçüncü sette Gizem ve Meliha hem servis karşılama hem de defansta çok iyi oynayınca Fenerbahçe hücum zenginliğine ulaştı.

BU UYUMSUZLUKLA BAŞARI HAYAL

Fenerbahçe’de Lazareva beklentimizin üstünde iyiydi. Fedorovtseva çok iyi oynuyor. Eda iyi başlangıç yaptı. Aslı Kalaç çabuk uyum sağlamış.

Vakıfbank’ın ise zamana ihtiyacı var. Guidetti’nin 3. sette yaptığı Derya-Ogbogu değişikliği de tutmayınca hiç beklenmedik bir skorla yenilmekten kurtulamadı. Egonu, Cansu’ya nasıl pas istediğini anlatmalı. Bu uyumsuzluk devam ederse büyük hayal kırıklığı olur. Çok iyi oynayan ve istekli olan Fenerbahçe, 3-0 gibi beklenmedik bir sonuçla kupayı müzesine götürürken, “Bu sezon da şampiyonluğun en büyük adayı benim” mesajını verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.